Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szemétszállítás lemondása,...

Szemétszállítás lemondása, úgy, hogy eladtuk már rég az ingatlant, közben édesapám is meghalt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Eladtuk a házunkat év elején. A szemétszállítás lemondása nem lett intézve. Időközben apu is sajnos meghalt akinek a nevén volt a ház mielőtt eladtuk volna. Küldték a csekket. Természetesen befizetettem.

Lemondani én letudom a halotti anyakönyvi kivonattal? Az új tulajdonossal remélem nem kell beszélni, mert nem is vagyunk jóban és azt se tudom jelenleg hol van.


2020. aug. 15. 18:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Az új tulaj majd intézkedik.
2020. aug. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem. Igen, vagy bemesz és jelezd, hogy már nincs a ti tulajdonotokban a ház és apud sem él már, vagy írj nekik tertivevenyes levelet, amiben ezt leirod. Elég a halotti anyakönyvi másolat és az adásvételi szerződés másolata. (a vételárat kitakarhatod belőle nyugodtan).
2020. aug. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem biztos hogy az új tulajdonos intezi. Neki nem érdeke, főleg hogy nincsenek is jóban. Meg honnan tudod, hogy az új tulajdonos milyen szellemi kapacitású ember? Lehet hogy pont lex.arja.
2020. aug. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Az új tulajt nem érdekli, tudom milyen.


Köszönöm a hasznos választ, akkor az adásvételi szerződéssel és a halotti anyakönyvi kivonattal bemegyek a helyi irodájukba és majd mondanak rá valamit.

2020. aug. 15. 19:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azzal el tudod intézni. Nincs mit. 😊
2020. aug. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Én bemennék a halotti anyakönyi kijonattal és az adásvételivel, és lemondanám, illetve szólnék, hogy lehet arra a címre küldeni a csekket. Ezt nem is értem miért nektek megy?
2020. aug. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hova mentek eddig a csekkek?
2020. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Arra a címre küldték amit eladtunk házat de apu nevére. Csak ismer minket a postás és elhozta nekünk (kb 1 km-re vettünk lakást a régi helytől)
2020. aug. 16. 15:34
 9/12 anonim ***** válasza:

Én biztos nem foglalkoznék vele.

Írja át az új tulajdonos a saját nevére!

2020. aug. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Az a baj, hogy ameddig nincs átírva, addig valamilyen szinten jogosan cseszteti a szolgáltató a régi lakót. Jobb a békesség, és szólni, hogy új a tulaj, mint később magyarázkodni.
2020. aug. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!