Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Át lehet e íratni egy energias...

Át lehet e íratni egy energiaszolgáltatói szerződést más nevére a tudta nélkül?

Figyelt kérdés

Volt férjemtől öt éve jöttem el. Önkormányzati bérlakásban laktunk nála, korábban minden a nevén volt, hiszen az ő bérleménye. nekem van/volt saját lakásom, de azt akarta ott éljünk.

Irataim rendezgetése közben találtam egy olyan befizetetlen ELMŰ csekket, ami az én akkori férjezett nevemre van kiállítva, és azzal a címmel. Gondolom véletlenül fogtam össze akkor valamivel.

Furcsállom, hogy 06-hóig az ő nevére jöttek a számlák, aztán az enyémre. Bement az ELMŰhöz és fogta a nevemre iratta? Vajon így tett a többi szolgáltató esetében is? Meg lehet ilyet csinálni a tudtunk nélkül pusztán azon az alapon, hogy egy háztartásban élünk?

Én júliusban jöttem el tőle egész más miatt, valósággal menekültem.

A lényegi kérdés e kis sztori után, hogy ha meg lehet ilyet tenni, akkor nekem most egy kisebb vagyon halmozódott fel tartozásként? Nyilván arra a címre mennek a számlák, de én már se bejelentve nem vagyok, se a férjezett nevemet nem viselem. AZ ELMŰ nem keresett meg és én se nagyon akarom, mert kicsit aggódok most ... Amúgy meg öt év után lehet, hogy el is évült, de azért érteni szeretném a dolgot.



2020. aug. 18. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Jo esellyel okiratot is hamisitott, ugyhogy surgosen keresd fel a szolgaltatot hogy tisztazzatok a helyzetet. Ha kiderul hogy atiratta es ehhez a te alairasodat is odahamisitotta, azonnal mnj a rendorsegre feljelentest tenni.
2020. aug. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A legegyszerübb, ha az ELMÜ-nél kérdezel rá, hogy hogy lehetséges olyan számla, ami a te nevedre van kiállítva.

Ha kiderül, hogy hamis aláírással átjelentette, akkor sürgöden tegyél feljelentést ellene.

2020. aug. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tehetek, de öt év után az már elég érdekes lesz, hogy miért most??? És ha tartozásom halmozódott fel miatta? Oké, hogy megtudom, de rám is verhetik. Legalább is amíg be nem bizonyosodik, hogy a tudtom nélkül történt. Ja és az ELMŰ hogy-hogy nem kutatja fel a lakót/lakókat? Az a mocsok meg benne el, nem fizet... akkor kikapcsolták volna neki az áramot, nem?
2020. aug. 18. 22:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is, ha most jutott tudomásodra, hogy esetleg a te nevedre van bejelentve tudtod nélkül, akkor most kezdesz utánajárni, indokolt 5 év után is.

Másodszor ha lenne tartozás, akkor meg föként utána kell járni, illetve az ELMÜ-nél jelezni, hogy csalás történt.

Harmadszor az ELMÜ nem kutatgat, nem kutatgathat a lakók után, mert nem hatóság, ök csak kiküldik a számlákat, meg a felszólításokat, illetve idövel végrehajtásra adják az összeget.


Szóval elsö lépésben Az ELMÜ-töl kérd meg a szükséges infókat, és ha tényleg a nevedre került tudtod nélkül, akkor meg irány a rendörség, sürgösen tegyél feljelentést.

2020. aug. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igazából mindig csak a jogosultság igazolásával lehetne mérőt átíratni, úgyhogy elég furán hangzik ez.

De szerintem az nem jó megoldás, lapulni a gazban, hogy hátha nem találnak meg.

2020. aug. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!