Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Elmaradt közösköltség behajtás...

Elmaradt közösköltség behajtás hogyan történik?

Figyelt kérdés

Társasházunkban az egyik lakó hónapok (március) óta nem fizeti a közösköltséget.Eladó a lakása,saját bevallása szerint hülye lenne fizetni.

Ha eladja a lakást, az elmaradt k.költség az új tulajdonost terheli, vagy ő tiszta lappal indul? Vagy ha még nem sikerül eladnia,ki fogja behajtani, és hogyan? Talán a NAV? De a Nav is csak jövőre?,mivel csak jövőre kell adóbevallást tenni? A NAV honnan fogja megtudni, hogy hátraléka van?

A közös képviselő hiába szólítja fel fizetésre, nem történik semmi.Meghát a képviselő nem hatósági személy.Meg igazából, amíg a saját tiszteletdíját le tudja venni,addig különösebben nem érdekli.ezt tapasztaltuk.



2020. aug. 24. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Téged ez miért zavar? Biztos te vagy a mindenlében kanál:)
2020. aug. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
#1 jogos! csupán azért, mert én és a többi lakó rendesen fizetjük.De miért baj az hogy érdekel az eljárás?
2020. aug. 24. 12:06
 3/8 anonim ***** válasza:
13%

Nálunk se fizeti mindenki de amíg elviszik a szemetet tiszta a lépcsőház NEM AZ ÉN DOLGOM. Nekem ettől se kevesebbet se többet nem kell fizetnem!

Ez legyen a szövetkezet baja.

Netán nálatok ettől szüneteltetik a szolgáltatásokat?

2020. aug. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk volt ilyen eset.

A lakóközösségnek kell a közös képviselőn keresztül közjegyzővel fizetési meghagyást küldetni a részére, az elmaradásról+kamatok+eljárási költség.

Ha ezt nem kifogásolja meg15 napon belül (és ha van esze nem kifogásolja meg, mert valós követelés) akkor annak leteltével a közjegyző a végrehajtónak továbbítja, aki 30 napon belül köteles intézkedni. Vagy a munkabéréből fogják vonni, vagy a lakásra terhelik, amit egy bizonyos idő után elárvereznek.


Mellesleg ahol nem így jár el a közösképviselő, azaz gondatlanul kezeli a ház pénzügyeit, ott a lakóközösség feljelentheti és a saját vagyonával felel a hiányosságokért.

Ez tavalyi hír, de azóta életbe lépett a törvény:

[link]

2020. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok

Azt lehagytam, hogyha megkifogásolja, akkor sem ússza meg, mert akkor bíróságra megy az ügy (gyorsított eljárás az előzetes közjegyzői közreműködés miatt) és a bíróság rendeli el a végrehajtást.

Ez esetben még a perköltséget is fizetnie kell.

Nem nagy üzlet manapság ezt nem komolyan venni és röhigcsélni rajta.

Nálunk összesen 1,5 milliót terheltek a nem fizető tulajdonos lakására, ennyivel lett kevesebbje, amikor egy hónap után eladásra került.

2020. aug. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól írták előttem,nálunk hasonló módon van a lakásokra terhelve.
2020. aug. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikor az eladó eladja a lakást akkor a szolgátatóktól egy nullást igazolást kell kérnie, hogy vevő az órákat a saját nevére tudja venni. Ekkor kiderülnek a hátralékok, amit a vételárból ki kell egyenlítenie az eladónak.
2020. aug. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 de a közösköltség nem "egy szolgáltatóhoz "- megy, hanem a társasház számlájára,amibe a közösképviselőnek,és a számvevő mittudom én kinek van beletekintése!
2020. aug. 25. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!