Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 30 literes bojler? (1,2 kW,...

30 literes bojler? (1,2 kW, villany)

Figyelt kérdés

Egyedül vagyok, csak tusolásra meg néha pár dolog elmosására kellene (van mosogatógép, az nyílván magának melegíti). Ez elegendő? Sok embertől hallottam, hogy ketten használnak 50 literest, és bőven elegendő.


Ami viszont problémás lehet, hogy nem a fürdőben lenne, hanem egy másik helyiségben, a cső hossza legalább 6-8 méter. Ez gondolom egy lényeges tény, hiszen pl télen ez hatalmas veszteség lehet.


Érdemes lenne egy nagyobb? Vagy elég ez?


Köszi a válaszokat!



2020. aug. 31. 13:41
A kérdező szavazást indított:
elég
kevés
50 literes jobb lenne
közelebb elég, messze nem jó
14 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem 80 az alap.

Nekem nem elég, ha éjszakai áramon van és estére kihűlik belőle, és egész nap csak annyit lehet elhasználni. Ha alaposan fürödni, szőrteleníteni akarok és hajat mosni pár órán belül, a kétszerese sem lenne elég.

Ha állandóan utánamelegít, akkor lehet elég 50 liter.

Amikor nem kell, akkor mondjuk 40 fokra veszed, de amikor kell, akkor felveszed 50-60-ra.

2020. aug. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy ezzel nem spórolsz. Sokszor jobb inkább nagyobbat venni, és kisebb hőfokon üzemeltetni, mint egy kicsit és maxon.

Az a baj a kicsi bojlerekkel, hogy egy zuhanyzás alatt is hamar össze keveredik a meleg a hideg vízzel, és folyton állítgatni kell.

A víz hőtároló képessége is kevés, mert ugye alapból kevesebb víztömegről beszélünk. Alap a 80 literes bojler, nem drágább üzemeltetni, cserébe mindig lesz melegvized, és nem kell 80 fokra tekerni, elég az 50 és nem fogy el.

Nem mellesleg kisebb hőfokon kisebb a vízkőképződés is.

Szóval ajánlott a 80 liter, de minimum a 60!

Nekem a 80 is kevés ha mondjuk borotválkozok több helyen is, majd akarok egy kiadós zuhanyt is venni.

Aztán ott van, hogy lehet nem mindig leszel egyedül. Ha megy valaki, akkor már biztos hogy kevés lesz. Azt akkor 2 órán át nem lesz melegvized. Szerintem ennek semmi értelme.

2020. aug. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Hogy biztosra menjél 50 l is elég.Magam részére a 30 as is megtenné.A meleg víz cső szigetelve van,nincs különbség nyár,vagy tél között.Semmi esetre sem köttetném vezérelt áramra.

A hőfokot 45 re állitanám,ezzel a bojlert is kimélném a víz kő lerakódástól .45 fokot hamar eléri a melegités .

Mintha lennének olyan válaszok is,akik panelben nevelkedtek,nem számitott milyen erősen folyik a meleg víz,mennyi ideig áztatják magukat,majd a közös kifizeti.

2020. aug. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tévedsz mindenben :D Van különbség tél és nyár között. A bejövő víz hőmérséklete nyáron minimum 15 fok de inkább ez felett van, télen pedig csak 5 fokos. Télen ezért hamarabb kihűl a bejövő hideg víz miatt, ezért van téli és nyári üzem. A vezérelt áram szerintem is hülyeség. A hőfokot pedig minimum 50 fokra kell tenni a legionella baktérium miatt, ugyan is ez alatt életképes és a bojlerben él és szaporodik. De nem célszerű túl sokra se tenni, mert ahogy írtad, vízkövesedik.


Panelben pedig lehet ugyan úgy bojler, de ha távhő adja a melegvizet, ritka ma már a közös. Mert legtöbb helyre egyedi mérőt szereltek fel.


De azért a 60 kell mert mi van ha vendég jön? Most nem fürödtök mert magam kifürödtem? :/

2020. aug. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor a nagyobb mellett döntök (60+).
2020. aug. 31. 22:04
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Egy embernek elég, de úgy, hogy 3 perc alatt letussolsz. A 60 liter az már oké, es ha vendéged van, akkor sem kell aggódni már.
2020. szept. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!