Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy 120 literes villanybojler...

Egy 120 literes villanybojler mennyire dobja meg a villanyszámlát?

Figyelt kérdés
Szinte alig van használva, csak minimumra van állítva, éjszakai áramról megy.

2018. febr. 28. 10:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
1.8kw felfűtési idő 80 fokra 5 óra.
2018. febr. 28. 10:33
 2/11 A kérdező kommentje:

hm, találtam a kérdések között is válaszokat. :)

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__haztar..

2018. febr. 28. 11:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Minimumon tartás esetén azt jelenti,hogy a bojlerban levő vizet kb 10 C fokon tartja. Ha a szobába ahol a bojler van ennél melegebb van(legalább 15fok), akkor szinte semmit nem fogyaszt(Szerintem). Ha ennél kisebb akkor nyilván néha be kell kapcsoljon. A hőmérsékletkülönbség arányában adja le a hőt.


[link]

Itt van olyan hogy "Készenléti energia". Amire 120liternél azt írják,hogy 1,5Kwh/nap fogyasztása lehet ilyenkor.


Ha éjszakai áramról megy akkor feleannyiba kerül.


Viszont ha téliesítésről van szó,akkor inkább a víz leengedését meg hasonló macerás de biztosabb dolgokat javaslok.

2018. febr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi.

Egy fűtetlen fürdőszobában van, ahol most van vagy kb 6 fok.

Meg ki tudja, mikor volt vízkötelenítve a bojler, kb 5 éve üresen állt a ház.

2018. febr. 28. 11:52
 5/11 anonim ***** válasza:

"kb 5 éve üresen állt a ház."

"minimumra van állítva, éjszakai áramról megy."

.

No ne má'!

Üresen álló házban miért dolgozik szegény bojler?

A ház üresen áll, más fogyasztó nem ment, annyi a bojler fogyasztása, amennyi a számlán fel volt tüntetve.

2018. febr. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor nem ment, 4 hónapja vagyunk benne, most megy. :)

Csak kissé sok a villanyszámla, ezért kérdeztem.

2018. febr. 28. 19:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Nagyon, mondom én, nyáron a nyaralónkban én vagyok egyedül és nem folyamatosan és 40°-os vizet használok zuhanyozásra.

Magát a konkrét kérdést nem értem, mert ha 6° van a helyiségben, akkor minek üzemeltetni a bojlert, így se/úgy se fagy be ? Ha a bojler minimumra van állítva, akkor azzal a 10°-os vízzel semmire nem lehet menni.

2018. febr. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nincs fűtés a fürdőszobában, azért van most olyan hideg. Lakunk a házban, fürdeni néha kell, kellene. :)
2018. febr. 28. 20:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy 6 fokos fürdőszobában még az 50 fokos melegvíz hőn-tartásához kell azért energia.


De a villanybojler fogyasztása attól függ, hogy napjában mondjuk 1 férfiember használja, vagy a férfi mellett még van egy feleség és két egyetemista lány is.

Mert a 3 nő egy férfi variáció 6-szor annyi melegvizet használ, mint az egy magányos férfi.

2018. márc. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

:)

Hát igen.

Idős rokonnal vagyok együtt, nekem elég 1 héten 1x, ő se egy nagy fürdőmániás, pláne 6 fokban.

Remélhetőleg ez a hideg már alábbhagy, főleg így március 1-jén.

Bár pár éve márc 21-én kellett átülni másik autóba, ha fáztunk, az sms szerint. :)

2018. márc. 1. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!