Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Termosztát hőfokot hogyan...

Termosztát hőfokot hogyan tudnám csak én szabályozni?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk hárman. Az egyik lakótársam a termosztátot folyamatosan állítgatja, 24-25 fokokra, de volt már olyan is, hogy arra jöttem haza hogy 28 fok volt... Baromira irritáló, hogy alapból még se én, se másik lakótársam nem is fűtenénk, nem hogy ilyen mértékben...

Sajnos rászólni nem tudunk, nem foglalkozik vele. Sem az anyagi, sem a környezeti részéről nem tudtunk olyan okokat mondani, hogy leálljon ezzel a tevékenységgel... Természetesen aogy meghalljuk hogy felveszi, azonnal vesszük is le. Hozzáteszem nincs is hideg, egy új építésű lakásban lakunk, fűtés nélkül 21 fok van napközben....

De ugyebár vannak olyan időszakok, amikor mindketten elmegyünk a lakásból, és csak ő marad ott.. Mire vissza jövünk persze egy katlan a lakás.


Egy kombi kazán van felszerelve, és egy kábeles termosztát. Első ötletem az lett volna, hogy felrakok a mostani helyett egy "játék" termosztátot, ami nem ad jelet a kazánnak, és a valódit meg eldugom.. De ugye mivel nem mobilis, ezt nem tudom kivitelezni..


Valaki valami ötlet? Ha elzárom a gázcsapot, akkor meleg víz se lesz. Vagy ha csak a ragiátorokba menő ágakat zárom el? Vagy leveszem a vízhőfokot, és csak hideg víz kering? Akkor nem kell gáz.. De a keringetőszivattyú meg fogyaszt áramot. nem?


Lány vagyok, ha valaki ért hozzá és most valami hülyeséget mondtam, kérem nézze el.. ^^"


B opció hogy eltöröm a kezét. De elősször inkább a rendszerrel próbálnánk bülykölni valamit. Ehhez kérnék ötleteket.


Köszi a tippeket:)



#gáz #rezsi #kazán #termosztát #pazarlásfelsőfokon
2020. okt. 20. 22:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Esetleg típusra rákeresni, hogy hol kell.
2020. okt. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Be tudod állítani a víz hőfokát.

Ha az alacsony, akkor nagyon hosszú idő, míg felfűt, óránként max. 1 fokot.

Pl. ha 45 fokos a víz.

Az fürdéshez még elég lehet.

2020. okt. 21. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
53%
Érjétek el, hogy utáljon veletek élni, és hidd el, egy hónapon belül el fog költözni, ha ennyire elkényeztetett phecsa.
2020. okt. 21. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagymami folyton piszkálta a termosztátot, mindent képes volt elállítani rajta. A gyerekzárat bekapcsoltuk, arra meg kiverte a balhét, úgyhogy most két termosztát van:

Titokban feltettünk egy másikat a szekrény tetejére, a falon meghagytuk az eredetit, de az nincs bekötve a kazánba. Most kedvére nyomkodhatja.

2020. okt. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Veszel egy okostermosztátot. Aztán te telefonról állítod a hőfokot, bárhonnan. Vagy ha nem eifis termosztát, hanem csak egyszerűbb digitális, a legtöbbnél azon is be lehet állítani, hogy mennyi legyen a maximális hőfok. Családban volt hogy így oldottuk meg, mert folyamatosan nyomkodták: 22.5 fölé és 20 alá nem lehetett állítani. Ezen belül nyomkodhatták kedvükre.
2020. okt. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat ! Igen.. kint jelenleg 18 fok, bent 26.. roppant dühítő..


A kazánon be lehet állítani, hogy a radiátorokban más legyen a vízhőfok mint a csapvíz vízhőmérséklete. Szóval ez nem lenne probléma..

De ha leveszem teljesen, vagy nagyon alacsonyra, akkor nem fog folyamatosan menni? Mármint ha leveszem a jelenlegi 60 fokról mondjuk 30ra, akkor egy év mire felfűti a lakást 26 fokra , szóval addig teker a gázóra. nem?

Sajnos még itthon van, így a téli-nyári beállítást még nem tudtam szemügyre venni.

2020. okt. 21. 12:22
 17/17 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Na van előrelépés?

Ha leveszed 30 fokra a radiátorok hőmérsékletét (vagy amennyire tudod, itt volt aki 45 fokot írt, lehet nem alaptalanul), akkor jóval kevesebb gáz fogy, csak a keringtetőszivattyú megy gyakorlatilag.

De próbáld ki és meglátod :)

23/f

2020. okt. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!