Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan tudom kiegyenlíteni a...

Hogyan tudom kiegyenlíteni a villanyszámlát ,ha a mérőóra régi tulajdonosa nem működik együtt velem,mint új lakástulajdonossal.?

Figyelt kérdés

A lakásban most én lakok.

Anyu elköltözött,de a villanyórát nem irattuk át a nevemre. .Nem kaptunk csekket,nem is akar foglalkozni vele,így nem tudjuk befizetni.Mit lehet tenni?



2020. nov. 13. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha te vagy az új tulaj, akkor a szerződéssel bemész a szolgáltatóhoz és átiratod. Nem kell hozzá az előző tulaj engedélye.
2020. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Készült a tulajdonosváltásról valami hivatalos szerződés?

Mert az kell az átíratásról és 2 tanús jegyzőkönyv az óraállásokról.

Ha ez megvan, akkor nem kell anyád hozzá.

2020. nov. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*bocs: átíratáshoz
2020. nov. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Ha bemégy a szolgáltatóhoz, a befizetéshez semmiféle jogcím nem kell. Idegenként, szomszédként, gyerekként, szponzorként, bárhogy befizethetsz. Bárkinek a tartozását...
2020. nov. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4

Ez nem igaz, bár én is így gondoltam anno.

A lényeg, hogy mivel nem adhatnak felvilágosítást a Pityipalkó számlájáról - kivéve meghatalmazással - ezért befizetni sem tud, mert akkor közölniük kellene a hátralékot.

Nálunk így kapcsolták ki a gázt, miközben 170ezerrel a kezünkben álltunk ott, hogy fizetnénk. (FŐGÁZ)

2020. nov. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Órát csak tulajdonos nevére írnak át.Tehát csak adás vételi szerződés bemutatásával lehet.Vagy 1 hónapnál nem régebbi kiadott tulajdoni lap bemutatásával.Átírásnál a volt tulajnak is ott kell lenni.Az óra állásról fénykép kell.

Ahogy az 5 ös irta,ha az óra tulajdonosa nem fizet,küldenek ki 1-2 felszólitást,majd hamarosan levágják a bekötést .Gáz esetében viszik a mérő órát .

2020. nov. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6!

Átírásnál nem kell a volt tulajnak ott lennie.

3x vásároltam-adtam el ingatlant.

A szükséges - tulajdonlást igazoló - dokumentációval és a tanúkkal, VAGY az előző tulaj aláírásával igazolt óraállásokkal csak az új tulajnak kell jelen lennie.

2020. nov. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!