Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Régi-régi, de működő azt...

Régi-régi, de működő azt hiszem 120 literes Hajdú bojler, 60 fokos vízre állítva, zuhanyzással, kézi mosogatással ekkora fogyasztás?

Figyelt kérdés

8-10 kw / 24h (havi B fogyasztás elosztva), amit én nagyon sokallok, többet eszik mint a többi, nappali áramot fogyasztó összesen. Más tuti nincs vezéreltre kötve.


Vagy ez ennyi, bele kell törődni?


2020. dec. 8. 05:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Cseréld le a régi Hajdú bojleredet.
2020. dec. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Az tényleg nem kevés, bár a bojler nyílván sokat fog fogyasztani mindig.

Én arra tippelnék, hogy itt az ideje vízkőtleníteni, hogy javuljon a hatásfoka. Mikor volt utoljara?

2020. dec. 8. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Újítsd, újíttasd fel. Fűtőszál, anód, szigetelés csere, vízkőmentesítés. Egy próbát megér, mert eddig ez filléres tétel.
2020. dec. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez ennyit fogyaszt. 1.8-2 kw körüli fűtőszál van benne, az megy napi 5 órát és már meg is van a 8-10 kw fogyasztás. A vízkő eltávolítása valamennyit segíthet, de csodákat nem kell várni tőle.
2020. dec. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Házfelújítás során levettük, kimostuk, anód csere is volt, tiszta belül. Hogy vízkőmentes-e, nem tudom, szerrel nem, csak nagynyomásúval lett átmosva.


Fel biztos nem újítom, újíttatom, mert akkor már inkább veszek egy modernet... Nem éri meg vele küszködni.


Köszönöm, akkor ez ennyit fogyaszt, "megnyugodtam".

2020. dec. 8. 07:51
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Modernet? Az a levegőből varázsolja az energiát? Netán okos bojler? Vezérelt árammal nincs értelme. Hidd el, a "modern" bojlerek egy szemernyit sem modernebbek a hajdúnál. Esetleg a szigetelés vastagságával lehet játszadozni, de minimáli veszteségektől eltekintve 1kW villamos energiából a villanybojler 1 kW hőenergiát állít elő és ennyi. 100% hatásfok feletti villanybojler már perpetum mobile kategória.
2020. dec. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Csak gondolom nem mindegy hogy az 1 kw energia mennyire hasznosul. Nincs 100% hatásfokú, de vannak jobbak mint a régiek. Igen a szigetelés sokat számít. De egy fémhengerben a szigetelés ha nem éri semmi, miért "romlana el", szét csak nem porladt.
2020. dec. 8. 08:21
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem lyukad ki a régi, vagy nem rohad el a pereme annyira, hogy már nem tömít a tömítés, nincs értelme lecserélni. Inkább szétszedni, kipucolni és pár ezer forintból felújítani a belső alkatrészeket.

Az új bojler sem fog kevesebbet fogyasztani.

Most cseréltem le a 13 éves Hajdú 120-as bojleremet mert egyszerűen kilyukadt a tartálya. Ennyit bírt a zománcozás.

Egy új Hajdú 120-as ment a helyére és ez semmivel sem tud többet mint a régi, csak szép fehér és kéken világít a felfűtés jelzője. Illetve annyival rosszabb mint a régi, hogy ezt 65°C foknál feljebb nem lehet venni, míg a másikat 70 vagy 80°C fokig lehetett húzni.

2020. dec. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet, hogy behalt a vezérelt mérőd kapcsolóórája? Mert ezekben 1,2-1,8kW-os fütőbetét van, és tudtommal nem kapcsolják be naponta 5-6 órára a vezéreltet. Egyedül élek, és pont ekkora Hajdu bojlerem van, és nálam lehalt ez a kapcsoló, az Eon emberei meg nem tudták kicserélni, így áthidalták. Alig használok melegvizet, hétköznap munkahelyen fürdök, mosogatógépem van, de így is havi 80kW körül van amit csak a bojlerre jelentek le havonta. Poén, hogy mikor 4-en laktunk itt, akkor is ennyi volt a fogyasztás. Bojlert pedig most vízköveztem, fürdőszobában van, de így is időnként bekapcsol hiszen hül benne a víz.
2020. dec. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az új is pontosan ugyanennyit fog zabálni, gondolom tanultál fizikát. Üdv, egy épületgépész
2020. dec. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!