Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Normális, hogy a pb palackos...

Normális, hogy a pb palackos konvektor nagyobb meleget ad, mint az, ami földgázos?

Figyelt kérdés
FÉG konvektorok, a melléképületben viszont egyelőre pb palackról üzemel a konvektor. Sokkal kellemesebb meleget csinál a pb konvektor, s nem is megy annyit, mintha előbb felfűtene, a földgázosak meg csak pörgetik az órát, a meleg is később érezhető. A ház mindenhol ugyanúgy szigetel, a konvektorok minden évben szakemberrel átvizsgáltatva. Normális ez?
2020. dec. 22. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A Pb-nek sokkal magasabb a kalóriája, és ezért drágább is.
2020. dec. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak az az érdekes, hogy üzemeltetési költségben nagyjából ugyanaz. Ezért is gondolkozom, hogy lehet felesleges a melléképületbe 1 konvektorért elhúzni oda a gázt egy vagyonért.
2020. dec. 22. 18:48
 3/10 anonim ***** válasza:

A pb. gáztűzhelyeken is gyorsabb a főzés,sütés .

A gáz elvezetése gáztervezéssel kezdődik.

2020. dec. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Jobb a minősége a pb-nek, de abba is elméletileg földgázt töltenek kb. Konvektoros fűtés amúgy is pénz kidobás sok esetben egy kazánhoz képest.
2020. dec. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, teljesen más (se elméletben, sem gyakorlatban). A földgáz metán. A palackba propán és bután gáz keveréke van.
2020. dec. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom másnak mi a tapasztalata, de nálunk a főzéshez használt pb. palack az első feléig tökéletes, utána egyre gyengébb.
2020. dec. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó én nem tapasztaltam, ennek ellenére nem kérdőjelezem meg, s ment a zöld is, igaz, ugye én csak egy db konvektorhoz használom, viszont az az érdekes, hogy mondogatták sokan, hogy majd 3x drágább lesz palackos gázzal fűteni, ennek ellenére a 20 négyzetméteres helyiségben hetente kell a palackot cserélni, ami 1 hónapra legrosszabb esetben is 20-22 ezer forint, ennyit a benti utcafronti 20 négyzetméteres szobában lévő földgázos konvektor is elfogyaszt egy hónapban, 20-21 fokkal. Szóval ok, aláírom, hogy valami 3x drágább, de az üzemeltetési költségeket miért nem veszik hozzá?
2020. dec. 22. 20:49
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7

Nem tudom mi lehet a gond a benti konvektoroddal, de azért az nincs rendjén, hogy 1 db konvektor havi viszonylatban 20-22ezret fogyasszon.

A konvektor még ma is azok fűtőeszköze, akiknek nem futotta korszerűsítésre, tehát nem veti fel őket a pénz.

2-3 szoba esetén nehezen hiszem a havi 48-66ezres gázszámlát és akkor még nem beszéltünk a fürdő, konyha fűtéséről, pedig ott fagyhatnak el a vízcsövek.

Megjegyzem, nálunk 3 konvektor megy, + gáztűzhely és havi 15ezer az átalányunk, ami mindig elég volt, sőt volt, hogy pár forintot vissza is kaptunk.

2020. dec. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok

Kiegészítem, hogy a lakásban a tűzhelyhez vezetékes gáz van, a nyári konyhában van palackos, a félreértések elkerülése végett.

2020. dec. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az igazat megvallva, nincs az épületen különösebb szigetelés, régi ablakok, salak födémszigetelés, 38-as szigeteletlen blokktégla. Hidegebb hónapokban sajnos elfogy ennyi, simán. Sajnos tényleg van, aki csóró, anyagilag, s 15 fokokban élnek a házban. A szigetelés biztosan sokat számítana, ami tervben van.
2020. dec. 22. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!