Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hány fokon tartjátok a nem...

Hány fokon tartjátok a nem használt szobákat?

Figyelt kérdés
Most fogunk beköltözni a házba, ketten vagyunk, 3 szoba lett a jövőre gondolva. így 2 üresen áll. Míg nem lakunk a házban, 18 fokra vettem a 2 üres szobában lévő termosztátot. Beköltözés után maradhat ennyin vagy mi a javasolt?
2021. jan. 14. 14:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Hiába is akarnánk mondjuk 6 fokon tartani, ha a házban van egy lakószoba, amit 22 fokra fűtünk, átmegy onnan a meleg a többibe.


Tehát mindenképp legalább kétszer annyiba kerül fűteni, mintha az egész ház lenne akkora, amennyi helyiséget használunk is. Hiszen a szobák közt nincsen hőszigetelés.


Lehet, hogy nem is lehetséges felfűteni azt az egy szobát kívánt hőmérsékletre a benne lévő fűtőtesttel, hanem a szomszédos helyiségeket is fel kell fűteni valamennyire ahhoz, hogy abban az egyben megmaradjon 22 fok.


De 18 fok bőven elegendő, még sok is, én 14-gyel is megpróbálkoznék.

2021. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

túl nagy hőmérsékletkülönbséget nem szabad tartani, mert párásodás-lecsapódás > penészesedés keletkezhet.


A 18 fok szerintem reális, ha pl. máshol 21-22 fokot tartotok.

2021. jan. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezért állítottam én is 18-ra, mert a többi helyiségben 22 fok körül tervezünk. Gondoltam, hogy ez még nem nagy különbség a páralecsapódás miatt, de biztos ami biztos, rákérdeztem.
2021. jan. 14. 14:23
 4/8 anonim ***** válasza:
a 18 fok pont jó.
2021. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom én is.

Alap/minimum beállítás fölött picivel.

Az ajtókat nyitva hyagyom,a légáramlás miatt,illetve hogy ne legyen hideg fala a másik (lakott) helyiségnek.

2021. jan. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyan annyi fok van ott is mint amit használunk, bár én néha bemegyek abba a szobába is teregetni is oda szoktam, néha öltözni.
2021. jan. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

a 22 / 18 fok teljesen jó.

Rendelj kínából 200Ft-os páratartalom mérőket minden szobába, fűtési szezonban 60% fölött sehol ne legyen a páratartalom, különben jön a penész...

2021. jan. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Itt egy szoba van amit fűtünk. Itt általában 20fok van, de most éppen 16. Az egyik nem fűtött szobában 3fok van, ami a két szoba között van előszoba, ott most 8 fok van.
2021. jan. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!