Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mivel vagy hogyan érdemes...

Mivel vagy hogyan érdemes tüzelni a vegyestüzelésű kazánt?

Figyelt kérdés

Van egy vegyestüzelésű kazánunk, a házunk 100nm. Nagyon szuperül felfűti nem is ezzel van a gond.

Éjszaka ha nem teszünk rá vagy épp nem olyan fát használunk ami nagy parazsat ad akkor lehül a levegő.

Jelenleg akác illetve nyárfa a tüzelőanyagunk. Ezelőtt tölgyfával tüzeltünk de sajnos nem tudtunk most szerezni azt,illetve a brikett ami még jól tartja a parazsat.

Ha szenet veszünk az estére tart annyi parazsat hogy ne hüljön le a ház? Vagy mit javasoltok? Sajnos más fafajta vásárlása most nem lehetséges (nem az anyagiak miatt). Köszi


2021. febr. 1. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló méretű parasztházam van, én a szenet javasolom. Nálam egyedi gyártású kazán van, 10-12 lapát szénnel laza 12 órát fűt.
2021. febr. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17 körül szoktam rátenni szenet utoljára, reggel még parázs van, ebből a szempontból jó. Viszont reggel egy köpedelem kihamuzni, sok a troszka amit tenni kell valahova, füst, por. A maszk egy kicsit segít, de minden reggel tiszta kell.
2021. febr. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ismerősnek szintén vegyestüzelés, de ő faforgáccsal fűt. Van egy automatizált adagoló, ami a termosztáttal össze van kötve, szépen egy csigán bejuttatja a forgácsot. Kb 2 naponta tölti a tartályt, 4 bigpack zsákkal megvan az egész téli szezon. Igaz náluk olyan 20 fok körül van a házban, mert nem szeretik, ha nagyon meleg van (nekem pl az hideg).
2021. febr. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Puffer tartály a megoldás.


Naponta egyszer kell tüzelni, tehát felfűtöd a házat, aztán a tartályt, majd következő begyújtásig onnan veszi a melegvizet a szivattyú.

1-2m3 tartály.


A kazán lefojtása sem szükséges. Nekem teljesen fehér a belseje, a kéményből tavasszal egy vödör kormot veszek ki, zéró kátrány.

2021. febr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a puffer a jó választás. Nekem annak idején mikor venni akartam egy házat ahol nincs gáz, akkor 1500 literes puffert számolt ki a fűtés szerelő nettó 96 m2-re. Ez egy 2000-ben épült ház volt, vegyes kazánnal radiátoros fűtéssel.

Ehhez zárttá kell tenni a rendszert és kell egy kazán vészhűtő kört kialakítani.

Annyi a lényeg mikor vissza hűl a víz kb 35-40-ra, akkor elkezdesz tüzelni és addig rakod amíg el nem éri a 80-90 fok közötti hőfokot a puffer. 2-4 szer kell megrakni fával.

2021. febr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!