Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy vakolatlan ház rezsije...

Egy vakolatlan ház rezsije nagyobb?

Figyelt kérdés

Januárban költöztünk be, így hogy minden nyílászáró ki lett cserélve az ajtót is beleértve valamint új is lett nyitva. Ezeknek a vakolására majd idén fog sor kerülni, tehát kívülről a puci tégla es a purhab látszódik sok helyen.

Számíthatok kevesebb rezsire? Szigetelés nem lesz, csak vakolás és nemesvakolat.


2021. márc. 10. 21:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha spórolni akarsz, inkább szigetelj. A vakolás se olcsó, és attól nem lesz kisebb a rezsi.
2021. márc. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1 cm vakolat gyakorlatilag elhanyagolható szigetelési képességgel bír. Ha csökkenteni szeretnéd a rezsit, szigetelni kell.
2021. márc. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

A vakolatlané mindenképpen nagyobb, mert a téglák között átsüvít a szél.

Ha bevakolod ez azonnal megszűnik.


A hőszigetelés ára -sajnos- nem fog megtérülni 10 éven belül a rezsiben,

ráadásul esélyes, hogy megjelenik kiirthatatlanul a penész.

2021. márc. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Falszigetelésen biztos nem spórolok, mert 25 év, mire megtérül.
2021. márc. 11. 19:09
 5/9 anonim ***** válasza:
A vakolás meg sose térül meg. Akkor úgy hagyod?
2021. márc. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Vakolni mindenképpen kell. A plusz szigetelés nem éri meg.
2021. márc. 11. 20:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Megérni pont az éri meg, mert megtakarítást hoz, vakolni "nem éri meg", mert az meg nem.

Anyám házát tavaly vakolták, kőporozták (nem nemesvakolat!), 600 ezer körül fizetett.

Én a hasonló méretű házamra 500-ért megvettem a 10 centis komplett szigetelést, igaz, munkadíjat nem fizettem.

2021. márc. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, félreértettelek. Te úgy gondoltad, a szigetelés alá kell vakolni? Nem kell. Miért kéne? Mehet a téglára.
2021. márc. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, hogy rengeteg év, mire megtérül a szigetelés ára egy rendes falú házban. (Vöröstéglásban esetleg lehet 10 év.) Én ahogy számolgattam, egy baráti kőműves árajánlata alapján, nálam inkább 30 év körül lett volna, mert a salaktégla falak magukban is elég jól szigetelnek.

De lehet, hogy pár év után mégis szeretnél szigeteltetni. És akkor le kell veretni a régi vakolatot (amiért fizettél), megvenni és felrakatni a szigetelést, és újravakoltatni. Most meg csak magában a szigetelés árát kell fizetni. Ez így csak fele, így már nekem is megérné.

2021. márc. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!