Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyit fogyaszt átlagosan...

Mennyit fogyaszt átlagosan egy hőszivattyús bojler? Mondjuk egy 100 literes 1 nap alatt úgy, hogy kb pont annyi melegvíz is fogyna.

Figyelt kérdés

2021. márc. 11. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hybrid bojlerem van 100literes.

Pontosan nem tudom megmondani a napi fogyasztását de 1 év alatt 1090 kWh-t fogyasztott ebből mondjuk vissza lehet számolni ami 365 nappal osztva 2,98 kWh/ nap.

Fogyasztás merőbe van dugva így pontos illetve kerekített a szám.

Ilyenkor télen azért be nyomjuk a turbó gombot , akkor használja a fűtőszálat is.

De csak a hőszivattyú max 0,2 kWh-t használ óránként.

2 embernek és max 1 gyereknek elegendő a 100liter de ha többen vagytok akkor 2 tusolás közt érdemes több időnek eltelnie.

2021. márc. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hasznos válasz, köszönöm!


Milyen típusú a bojler, ha megkérdezhetem?


Egy kád forró vizet "támogat"?

vagy a kád tetejére már hideg víz jutna?


Illetve mennyi idő alatt melegszik újra hőszivattyúval?


Köszi mégegyszer!

2021. márc. 12. 11:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ariston Lydos Hybrid 100 as van nekem.

Ha csak a hőszivattyú megy a maximum vízhőmérséklet 53 fok, fűtő szállal 75 fok.


[link]

Itt át nézheted az adatokat.

Az hogy milyen gyorsan készül el a meleg víz ha teljesen el fogyott az függ a hőmérséklettől és a bejövő víz hőfoktól.

Mi inkább tusolunk de ha fürdeni akarunk akkor be nyomom a turbó gombot és hagyom h 75 fokra menjen fel.

Saccra 2-3 órát mondanék 15ről 75 fokra.

2021. márc. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm, hogy mindig ilyen részletes választ adsz! Nagyon hálás vagyok!
2021. márc. 13. 04:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!