Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyibe kerülne 2 klíma...

Mennyibe kerülne 2 klíma beszerzése H tarifával?

Figyelt kérdés

Most a helyzet az, hogy régi vályogházban lakunk ahol ősrégi alumínium vezetékes rendszer van. Nincs bent gáz se meg semmi, nagyszó lesz, ha bekötik az Invitelt...


Halottam, hogy van ilyen H tarifás dolog, mennyibe kerülne kiépíteni a H tarfiához szükséges eszközöket? Teszem azt mérő óra, csatlakozási lehetőség, stb. Mi kell ehhez? Ki végzi ezt el?


Tehát ez a dolog teljesen a 0-ról indulna...



2021. ápr. 27. 09:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

A villanyóra kiépítése kb.300-500 ezer között.

Plusz a klíma, kb 250-300 per darab.

2021. ápr. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nahát, nahát, a sok nagyokos megmondta, hogy fűtsek klímával, nos csak kiderül, hogy a gáz bekötèse mèg is csak olcsóbb lenne
2021. ápr. 27. 20:15
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

A gáz bekötés sem olcsóbb.

Viszont komfortosabb mint a klíma.

Csak a kemény bélelés kb 200 ezer, gáz bekötés, tervezés, érintés védelmi jegyzőkönyv, stb.

2021. ápr. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Gábor t ***** válasza:
100%

Szia, Kérdező.

Én fa fűtés,mellett/helyett szerettem volna gázfűtést (fűtés ki van építve vegyes kazánnal radiátorokkal)

Kértem ajánlatokat gáz bevezetés ,terv,kazán , kémény... a kéménynél engedtem el a dolgot.

Hitachi klímákkal fűtök 3. éve . A fa fűtéshez képes felébe kerül .

2021. ápr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Központit nem akarok, konvektorokat akarok...
2021. ápr. 27. 20:52
 6/12 A kérdező kommentje:
Központi fűtést nem szeretnék, parapetes vagy kéményes konvektorokra akarom ráhúzni a gázt...
2021. ápr. 27. 20:53
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Szia,

Mi szinten a te helyzetedben kezdtük,régi vályog ház,alu villany vezetéknek. A klímás fűtés melett döntöttünk.

Villány hálózat fejlesztes:A1+B,valamint H mérők kialakitasa ez került mindenestől 160Ft-ba. Egy regisztrált villanyszerelő kell csak hozzá mindent ő intéz.

Majd 2db klíma beszereltetése egy 3.5 és egy 5.3kWh,ezek mindenestől 600Ft. 10 év garancia. Első telünk 72000Ft-ba került szeptember 18-tol fűtünk, a H óra december 29-én került beüzemelésre.Szoval ez csak kevesebb lehet jövőre. Szerintem olcsóbb a gaznál a vegyes tüzelésnél is,nem beszélve praktikus egyszerű és komfortos,sok ellentmondással szemben. Remélem segíthettem.

2021. ápr. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
És egy évben kétszer kell tisztíttatnod ha nem akarod bukni a garanciát...
2021. ápr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

7-es vagyok.

Egy évben 2x kell tisztíttatni ha fűtesz és hűtesz is vele.Nekem ahogy elmondták mivel csak fűtök vele,így 1x. És ezzel érvényes a garancia,minden évben pecsételik a szezon előtti tisztításkor. A gép tárolja a használt funkciókat és hozza tartozó időszakokat,így visszaellenőrizhető.

A tisztítás ara pedig még mindig lényegesen olcsóbb mint egy kondenzációs kazán evés tisztítási felülvizsgálati díja. És ez is a garancia feltétele,amit sokan vagy nem tudnak vagy csak egyszerűen nem foglalkoznak vele,és nem tisztíttatják.

2021. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%

Ha fűtesz vele, akkor egy évben kétszer kell tisztíttatnod.

A klíma fűtés egy kényszer megoldás, ha nincs gáz.

Annyi romló, mozgó alkatrész van benne, hogy pár évente cserélheted az egész szettet, 6-7 hónapon át egész évben megy.

A gázfűtésnél nincs komfortosabb.

Nem búg, zúg mint a klíma, nem keveri a levegőt, nincsenek hideg foltok.

2021. ápr. 30. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!