Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy 52nm-es lakás klima...

Egy 52nm-es lakás klima fűtése mennyi lehet kb egy hónapra vagy egy téli idényben?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 13. 21:32
1 2
 1/15 anonim válasza:
0%
m^2
2021. ápr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Attol fugg milyen a szigetelese.
2021. ápr. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Nekem valamivel nagyobb területet füt egy 3,5kWattos, erre ezért rásegítek ha többet vagyok itthon, és nulla fok alá esik a hőmérséklet kint. Ez úgy havi szinten 5-10 ezer forint közti összeggel nyomja meg a villanyszámlát havonta.

Fő fűtésnek, ekkora lakásban már kellene egy 5,3-as, szerintem 10-15-ből kifűtené megfelelő szigetelés mellett.

2021. ápr. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3.Köszi,erre voltam kíváncsi.

Nezegetek egy házat, ki van kötve a gázóra, vagyis leszerelve, hirtelen az jutott eszembe, ha megvennèm, nem a gázzal szórakoznèk, valamiért tartok is tőle. Akkor viszont nem tudnék rásegiteni ha szükséges.

2021. ápr. 14. 08:18
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
#4 Nekem kicsit alá van méretezve, mert a 3,5kW-osakat 45m2-ig javasolják. Az alsó szint is 47m2, plusz az emelet ugyanekkora. Majd oda is szeretnék egyet valamikor. Egy alap hőfokot így is szépen megad enyhébb időben, tegnap este 23 fok volt itthon, de mivel nagyobb a terület, ezért kell rásegítenem nulla fok alatt.
2021. ápr. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Értem,tehát valami csak jó lenne, ami ha úgy van, rátudok segíteni.

Nekem azért minimum 23 fok kell, hogy jól érezzem magam, nem szeretnék 3puloverben lenni a lakásban.

Most távhősben lakom, itt pólóban vagyok télen is, megszoktam. Itt februárban 24ezer volt a számla, abban ugye benne van a melegviz is. Annyiból akkor jó esetben kijönne a klimával is ha jól értem.

2021. ápr. 14. 10:09
 7/15 anonim ***** válasza:
Nehéz megállapítani, mert minden lakás egyedi, de nekem 20 ezres villanyszámláim voltak télen, hogy folyamatosan ment a klíma, de nálam van egy nagy akvárium is, ami önmagában 5-6 ezres villanyszámlát csinál, és benne van a villanybojler is a maga 100kWh körüli fogyasztása is. De mikor még nem volt klímám, akkor 12-14 ezres villanyszámláim voltak. Ráadásul nálam nappali áramdíj szerint meg a számlázás, de ha ezzel fűtesz, akkor kötethetsz H tarifás mérőt, aminek télen lényegesen olcsóbb a dijszabása.
2021. ápr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%

Pedig a gáznál olcsóbb fűtést nem fogsz találni.

Egy olyan klíma ami a valóságban is kifűti a házadat nem lesz olcsó mulatság.

Ahogyan az üzemeltetése sem lesz az, ha te 23 fokot szeretnél bent, miközben kint röpködnek a mínuszok.

2021. ápr. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8 52m2-es lakást akar a kérdező fűteni, nem házat.
2021. ápr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Ikerháznak a felső szintje, téglából van, tehát nem panellakás.

Biztos olcsóbb a cirkó, de valamiért félek tőle. Maga az a gázboyler vagy mi az, már az is fèlelmetes.. nekem. :(

Biztos meglehet szokni, csak idegenkedem tőle.

Nimcs szigetelve sem, az alsó lakók az ő részüket látom fotón, leszigeteltèk.

Itt viszont penèszfoltokat is látok a szobákban!


Lehet jobb ha a panelben maradok?! Egyelőre vacilálok..

2021. ápr. 14. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!