Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Meddig kell megőrizni a rezsi...

Annakata kérdése:

Meddig kell megőrizni a rezsi /közüzemi/ számlákat, vagyis mennyi az az idő, amíg egy szolgáltató visszamenőleg keresheti az elmaradt díjat?

Figyelt kérdés
2019. júl. 22. 06:58
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

5 év

De a mai világban nem tart semmiből beszkennelni őket vagy eleve elektronikusan kérni és fizetni

2019. júl. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

6 év.

(5 év + a jelenlegi.)

2019. júl. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
5 év az elévülés. Ez normál esetben azért nem olyan sok papír, amit ne lehetne addig megőrizgetni.
2019. júl. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

5 év.

De a tárgy évet nem számítják, így azon felül van az öt év.

2019. júl. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kovpet ***** válasza:
37%
Én már semmit sem intézek papíron pár éve, így nem gond megőrizni azt az évi 12db pár száz kilobájtos pdf-et akár örökre sem. Előtte a papírokat pakolgattam, tároltam, selejteztem. Így sokkal kényelmesebb és nem mellesleg természetbarátibb is.
2019. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Polgári Törvénykönyv szerint 5 év az általános elévülési idő, de megengedi az ettől való eltérést is. Maga a Polgári Törvénykönyv is határoz meg olyan eseteket, amelyek eltérnek az 5 évtől.

Külön jogszabályi rendelkezés miatt a távközlési szolgáltatás esetén 1 év, villamos energia- és vezetékes gázszolgáltatás esetén 2 év. (Távközlési szolgáltató számlájánál is lehet 5 év, ha az nem szolgáltatásnyújtás, hanem készülékvásárlás.)

A számlákon szokott szerepelni a nyilvántartás szerinti egyenleg a számla kibocsátásakor; ha ez az aktuális számla összege, akkor nincs tartozás. Én ezt úgy veszem, hogy rendben vagyunk; felesleges a korábbiakat őrizni. (Ha több az egyenleg, akkor sem biztos, hogy tartozás van. Ha nem egyenletes időközű a számlakibocsátás, akkor előfordulhat, hogy az előző befizetését még nem könyvelték le az új elkészültekor.)

Egyébként már a Nemzeti Hulladékkezelő kivételével (akik jó, ha időnként papíralapú számlát tudnak adni, nemhogy elektronikusan lehetne kérni) elektronikusan kapom a számlákat; a megjelenés helyén őrzik.

2019. júl. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!