Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek reális ez az...

Szerintetek reális ez az elszámolási összeg?

Figyelt kérdés
Kb 75nm-es házban élünk, eddig 6000.- forintot fizettem havonta a gázra, erre most jött az elszámolós számla 322ezer forintról. Ezek szerint kb 35ezer forintot kellett volna fizetnem havonta?? Baromi soknak tűnik! Természetesen bemegyek a gázosokhoz és rákérdezek, de érdekelne a ti véleményetek is. Vajon hogyan lehetne kideríteni, hogy átvernek-e, esetleg rosszul olvasta le a számokat a gázos fickó? Hála a Jóistennek ki tudjuk fizetni az adóvisszatérítésből, de nem tartom reálisnak ezt a nagy összeget. :(

2021. máj. 29. 12:56
 1/8 Gugu Gabor ***** válasza:
84%
AQ számlán szerintem van egy becsült gázóra állás nézd meg a ténylegeshez
2021. máj. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

100 nm-es házban gázfűtéssel kb ennyit fizetünk... mármint a 35e...


Előtte nem laktak a házban? Mert akkor az előző fogyasztás alapnján ment az átalány becslés.

2021. máj. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

90 nm cirkofutes teli gazszamla 70 ezer fotint/ho. Realis.

A lakas korbe van futve. 20 fokra futjnk telen.

2021. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Leolvasás alapján? Fel kell szorozni a fogyasztott m3-ek árát 1 m3 árával. Gondolom, beköltözéskor jegyzőkönyvezték a mérőóra állását.
2021. máj. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

6 ezer az nagyon kevés! Ebből ráadasul egy ezres szok lenni az alapdíj.

Kellett volna télen legalább egy havi fogyasztást néznetek, vagy havonta diktálni az óraállást

2021. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
55 nm, földszint, szigeteletlen lakas, cirkónál havi 15 ezret fizetünk, 23 fokon. Szerintem sok havi 35e.
2021. máj. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Hülye voltam, hogy nem esett le a tantusz, hogy ez 6000,- nagyon kevés, utána kell menni... most utána fogok, a jövő héten bemegyek hozzájuk és rákérdezek. Előtte pedig leolvasom én is a gázórát.

Párom azzal csesztet, hogy én vetettem le ennyire, pedig nem emlékszem ilyesmire. Lehet, hogy egy túlfizetés miatt ők vették ilyen alacsonyra az átalányt...? Erre is rá fogok kérdezni. Kellemetlen az biztos, és még finoman fogalmaztam.

2021. máj. 30. 13:30
 8/8 A kérdező kommentje:
Végül kiderült, hogy a 6000,- kevés volt, már tavaly kellett volna fizetnünk az elszámoláskor. Viszont a covid miatt ezek a majmok nem jöttek ki leolvasni a gázórát, hanem csak küldtek csekket egy saccolt összegről. Tehát idén 2 évi elmaradást kellett kifizetnünk. Ráadásul ezek az agytrösztök maguktól felemelték az átalányt 32ezerre. Pedig pontosan tudták, hogy nem egy évben használtunk el ennyi gázt. Bementem, levetettem 32-ről 15-re az átalányt, de sajnos gyorsan kiküldtek két 32-es csekket, ezt már ki kell köhögni. Megvan a véleményem róluk! :/
2021. júl. 15. 21:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!