Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor külföldön fizetek a kártyámmal, a tranzakció elszámolásánál mindíg több az összeg, mint ami az első, fizetésről szóló sms-ben szerepel?

Figyelt kérdés

Külföldi fizetéskor először arról kapok sms-t, hogy x helyen y összegért vásároltam, majd pár nappal később elszámolják a tranzakciót, de ez az összeg mindig több kb 4-5%-kal.

Először arra gondoltam, hogy az árfolyamingadozás miatt lehet, de akkor nem csak nagyobb, hanem kisebb összegeknek is kellene szerepelniük, ráadásul annak a vásárlásnak, amit azon a napon csináltam, amikor magasabb összegen számoltak el egy korábbit, garantáltan kisebbnek kellene lennie a saját elszámolásánál. Szóval az árfolyamingadozás nem indokolhatja ezt. Sőt sokszor az elszámolt összeg még a legmagasabb hivatalos valuta és devizaárfolyamnál is több.

Tudom, nem szabad kártyával vásárolni külföldön, de azért csak érdekelne, hogy mi az oka az ilyen magas árfolyamon való elszámolásnak és a két sms-ben való összeg közti különbségnek.


2020. jan. 30. 19:47
 1/2 anonim ***** válasza:
95%

Dehogynem szabad külföldön vásárolni, az a legjobb fizetési mód.


A bankodat kellene kérdezni, milyen költségek ezek. Nekem legalábbis sz OTP-nél nem szokott ilyen gond lenni.

2020. jan. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

index.hu/gazdasag/2019/08/28/10_tipp_ha_nem_akarsz_bukni_a_kulfoldi_kartyahasznalattal


"A bankok tehát jellemzően egy középárfolyamszerű kurzuson küldenek sms-t a „zárolásról” és végül mégis devizaeladási árfolyamon könyvelnek, vagyis a megkapott sms-ekben tendenciózusan alacsonyabb összeg szerepel, mint amennyivel a számlánk apad."

2020. jan. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!