Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Áramfogyasztás - miért magas...

Áramfogyasztás - miért magas az áramfogyasztásom, holott szinte semmi fogyasztóm nincs?

Figyelt kérdés

az óra viszonylag új, nem hiszem h azzal baj van.


1, azt írja, hogy az átlagfogyasztáshoz képest én 135%-ot fogyasztok

2, 7300,- Ft/hó

3, és a lakásban szinte semmi nagyfogyasztó nincs, se mosógép, se mosogató, se tűzhely se légkondi, semmi!

4, összesen egy hűtő, ami mindig megy, és a TV is minimális (kb napi 2 óra átlagban), és egy laptop, ez mondjuk tény h megy napi 6-8 órát kb.


létezik h csak a laptop ennyit fogyaszt?

(Asus GL553VW, az van rá írva, h 120W, de gondolom, ez a csúcsfogyasztás, és nem folyamatosan ennyit vesz fel, nem?)

5, egyedül vagyok a lakásban, a lámpa is alig-alig, mindenhol led.


szóval mi a frásztól lehet ilyen sok? van ötletetek?



2021. aug. 23. 14:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a havi fogyasztásod? (nem az, hogy mennyit fizetsz!)
2021. aug. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon régi a hűtőd?
2021. aug. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Veszel pár ezerért egy fogyasztásmérőt és beledugod a hűtődet.

De látatlanban az lesz a ludas.

2021. aug. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem akarsz fogyasztásmérőt venni akkor egy napra írd fel a villanyórát, egy napra meg húzd ki a hűtőt (ha megoldható) és azt a két napot hasonlítsd össze.
2021. aug. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mindentudó99 ***** válasza:
93%
Rengeteg fogyasztó géppel fizetek ennyit. Az ezer éves hűtő lehet a ludas
2021. aug. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A hűtő, ha régi vagy rosszul működik, fogyaszthat sokat. Apukám egyedül él. Lecseréltük a hűtőjét. Feleannyi azóta a fogyasztás... En a hűtőre tippelek.
2021. aug. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ez eszembe se jutott. hát olyan közepes, nem is ősrégi, de nem a legmodernebb, ez tény.

oké, megnézem, mennyit fogyaszt 1 nap alatt.


amit a számlán találok havi fogyasztásként, remélem, jól látom, mert 5 különböző részletben szerepel, de sztem ez a végeredmény:


196 kWh


akkor ez nagyon soknak számít?

2021. aug. 25. 10:07
 8/10 A kérdező kommentje:

a fogyasztásmérőt hol tudom beszerezni? de majd körbenézek, ok.


azt mondjátok, a hűtő képes ennyit fogyasztani? megnézzük akkor ...

(egy Zanussi lehel, és hát igen, sajnos 17 éves .... most tényleg kihúzom a frászba és kíváncsi leszek)

2021. aug. 25. 10:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az általad leírtak alapján a 196 kWh egy hónapra nagyon soknak számít.

Az én fogyasztásom havi átlag 140 kWh. Az év végi végszámlában nem sok eltérés szokott lenni, 1-2 ezer van hogy mínusz, de előfordul, hogy nekem kell ráfizetni. Indesit kombi hűtő, Indesit mosógép, Bosch villanyboyler, porszívó, vasaló, smart tv, mikro, hajszárító, ventillátor (nyáron), villanyradiátor konyhában (télen), asztali PC átlag 10-12 órás működéssel + a világítási eszközök.

2021. aug. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én írtam a fogyasztásmérőt, amivel egyenként minden fogyasztódat meg tudod mérni ill. ellenőrizni.

Ez olcsó és jó lesz a későbbiekben is.

Pl.:

[link]

2021. aug. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!