Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ti kaptatok szokatlanul magas...

Ti kaptatok szokatlanul magas végelszámolásos áram számlát? Mi lehet ennek az oka, hogy nekem 38 ezerrel több a számlám idén? (klímaváltozás? ) Nőtt az áram ára idén?

Figyelt kérdés
A tavalyi végelszámolásos papíromhoz képest 38 ezerrel többet kell fizetnem. Mi lehet ennek az oka ? Ti kaptatok szokatlanul magas áram számlát ? Nekem klímám van és lehet,hogy ez az oka nekem. Nyáron forróságban hűtöttem rendesen aztán mikor bejött ez a 15-20 fok alatti hőmérsékletek akkor fűtöttem vele. Én erre tudok csak gondolni,hogy nálam miért történt ez. Mit tudtok nőtt az elektromos áram ára idén ?

2019. dec. 17. 16:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem nőtt. Többet fogyasztottál. Ha árammal fűtesz, simán lehet, mert idén sokáig hideg volt, vagy ha használtál hősugárzót, olajradiátort, akkor az dobta meg. Lehet, hogy a hűtő szigetelése elromlott és sokkal többet hűt mint eddig. Többet és/vagy magasabb hőfokon használtad a mosógépet/mosogatógépet. Éjjel-nappal számítógépezik/playstationözik a gyerek. Sok oka lehet.
2019. dec. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
1 házban hárman élünk. Anya apa gyerek. Mind a hármunknak van telefonja ez már 3 telefon. Számítógép nappal megy. Mind a hármunknak van külön televíziója. Hűtőnk,fagyasztónk,mosógépünk,hajvágónk,kamera rendszerünk van. Elektromos árammal működik a sütőnk. Bojlerunk árammal megy. Klíma van. Bőven ennyi lehet valamit kihagytam. Faterom azt mondja,hogy a bojler ehetett sokat vagy a klíma.
2019. dec. 17. 17:09
 3/16 A kérdező kommentje:
Ja igen mosógépünk is van. Hát anyuka elég sokat mos.
2019. dec. 17. 17:11
 4/16 A kérdező kommentje:
Amióta idén beállt a hideg klímával fűtöttünk. Nagy rá az esély,hogy tavaly decemberben is mert novemberig írják a végelszámolásos papírt. Január,február,márciusra nem emlékszem már sajnos ,de ha nagyon hideg volt akkor inkább gázzal fűtöttünk.
2019. dec. 17. 17:13
 5/16 anonim ***** válasza:

Figyelni kell a napi vagy heti fogyasztást, abból sok kiderül hogy mikor fogy a legtöbb áram.

Nekem évről évre egyre több a villanyszámlám, viszont tudom hogy azért mert egyre több elektromos készüléket használok.

Idén lecseréltem az összes világítást LED-esre, így némileg stagnál a fogyasztásom az előző évekhez képest.

Egyébként meg a klíma igencsak tudja pörgetni az órát, napi 1000 forintokat simán bele lehet rakni a fogyasztásba.

2019. dec. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
NEM a klímaváltozás, hanem az, hogy klímát használsz - ami rengeteg áramot fogyaszt!
2019. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
57%
Nem a mérő órában kell a híbát keresni,hanem a felesleges áram felhasználásodban .Nagyon sok ember nem hűt,fűt kényelmi szempontból,és kevesebbet is fizet .
2019. dec. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 mindentudó99 ***** válasza:
Nyilván a klíma. 5000 ezer plusz egy tartós kánikula alkalmával nekem. Egy hónapra. De nincs mindíg kánikula nyáron se. Kb három hónap kijön egy tizesből. Ez egy szoba és egy ugyan akkora konyha hűtése. De inkább csak a szobáé. Néha nyitok ajtót így két helységet hűt.
2019. dec. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
hetes . Én úgy gondolom nem pocsékoltam az áramot. Nyáron iszonyat forróságok voltak ezért nyilván bekapcsoltam mindig amikor ilyen hőségek voltak. Hidegebb időkbe meg használtam ,de nem minuszokban. Ha 5 fok alá csökkent a hőmérséklet fel sem kapcsoltam. Gázzal felfűtöttem a házat inkább.
2019. dec. 17. 21:13
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

A 38oooFt többlet az 1oookWh fogyasztási többlet. Az egész pontosan 365 napon keresztül, minden órában 115W fogysztás.

Ilyen fogyasztást jellemzően egy padláson hónapokig égvefelejtett világítás, egy fagyasztószekzény/láda amiből szökik a gáz vagy egy döglődő kútszivattyú, bekapcsolva maradt fűtési szivattyú tud produkálni.

Valami ami régóta megy és keveset fogyaszt illetve kevéssel többet mint máskor.

Egy klíma ennyit fél év alatt "eszik" napi 8 óra üzemelés mellett.

2019. dec. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!