Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Áramszolgáltatónál a helyszíni...

Áramszolgáltatónál a helyszíni ellenőrzés mit takar pontosan?

Figyelt kérdés

Eddigi szerződés családtagom nevén volt, aki elhunyt. Így a napokban átírattam a saját nevemre a szolgáltatást. Egyébként e-on a szolgáltató, ha ez lényeges.

Az ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy mivel nagyon régi volt az előző szerződés, ki akarnak jönni helyszíni ellenőrzést tartani, jegyzőkönyvezni.

Ez mit jelent pontosan? Csak megnézik a villanyórát, megnézik a plombákat, hogy nem lopom-e az áramot? Vagy a lakásban is be fognak jönni nézelődni? Még soha nem volt ilyenben részem.


2021. aug. 29. 20:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most volt ilyen. Igaz gàz ès MWM terület. Lefotòztàk az òràt. Plombàt nèzte hogy èpp- e. Ennyi.


Egyèbkènt mindegy mikori a szerzõdès, az ellenõrzès kötelezõ

2021. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
olyan mint az éves leolvasás
2021. aug. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően minden tulajdonosváltáskor kijönnek ellenőrizni, ,mert ha később pl egy óracserénél találnak valami hibát, pl áramlopást, akkor nehogy azzal takarózzon az ingatlan tulajdonosa, hogy ő már így vette.
2021. aug. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. Én nem vettem, hanem örököltem. Vagyis eddig is ebben a lakásban laktam. Érdekes, hogy más szolgáltató, se a gáz, se a víz nem tart ilyen ellenőrzést.

Örülök, ha csak ennyi.

2021. aug. 29. 22:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálam a gázórát is megnézték mikor vettem a házat. Akkor még 2007-ben, az is ez Eon-é volt.
2021. aug. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Gázórát meg a vízórát direkt időbélyeggel lefotóztam, még arra is figyeltem, hogy az óra száma is látsszon. Ki is nyomtattam a képet, szépen vittem magammal a többi papírral együtt az átírásra. De a kutyát nem érdekelte. A változásbejelentőre csak rá kellett írnom az állást, kifizetni az elszámolószámlát és már kaptam is az új, nevemre szóló szerződést.

Ja amúgy az e-onnál egy hónap múlva lenne esedékes az éves leolvasás is. Szóval akkor gondolom ez részemről két nap szabadságot jelent. Egyszer az ellenőrzés, utána pár hét múlva az éves leolvasás miatt.

2021. aug. 29. 22:14
 7/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Valószínűleg a gáznál is lesz, ahogy nálam is volt.

Nem biztos, hogy két nap szabi kell, lehet hogy elég lesz a rendes leolvasáshoz, mert a mérőhely ellenőrzéshez telefonon egyeztetnek, nekem kapásból 16:15-ös időpontot mondtak :D

2021. aug. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7, mint írtam, gáznál nem volt semmi ilyen. Se a víznél. Megkérdezték az óraállást, azonnal kiállították az elszámoló számlát, helyben be is fizettem és már kaptam is a nevemre szóló szerződést. Nem akartak kijönni.

Villanynál az ellenőrzésnél két nap közül választhatok: szerda délelőtt, vagy péntek 12-től azt hiszem 18-ig. A pénteket választottam, módosítani nem lehet rajta. Vagy kockáztatok, mert 15 órára érek haza munkából és bízom abban hogy amúgy is akkor jönnének, vagy egy nap szabadság. Vagy meghatalmazást kell írnom valakinek. Élő rokonom nincs a városban. A szomszédokkal nem vagyok olyan viszonyban. Kollégáim, barátaim napközben szintén dolgoznak. Az éves leolvasás is mindig probléma. Akkor 8-tól 16 óráig otthon kell dekkolni.

2021. aug. 30. 13:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Majd kiderül, hogy egyáltalán odaérnek-e? Nálam sem az elsőre és miután szóltam nekik, utána a másodikra sem értek ide, így hagytam a fenébe. Azóta pedig eltelt pár év, és órát is cseréltek közben.
2021. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!