Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nem az én nevemen van a ház,...

Nem az én nevemen van a ház, csak a közművek (víz,villany) leírathatják a tudtom és az aláírásom nélkül?

Figyelt kérdés

Volt párommal volt egy közös házunk ami egy évvel ezelőtt az ő nevére került teljesen, mivel ebben állapodtunk meg. A víz(fúrott kút) és a villany az én nevemen volt azóta is és én kaptam az e-mailt, én vagyok azóta is a fogyasztó, eladhatja-e úgy hogy nekem egy adatom sem rendelkezik és aláírásom ezeken az iratokon. A lakcímem még oda szerepel azóta is.Van e így joga az aláírásom nélkül eladni vagy sem igazából ez az ami érdekelne, mer csak felhívtam az mvm-et hogy jött egy számla de egyenlítve van most mi a helyzet és mondták hogy átkerült a nevemről.

Előre is köszönöm.



2021. szept. 30. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben vitte a tulajdoni lapot, úgy valószínűleg nem kellettél az átíráshoz.
2021. szept. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi most írattunk át közműveket, mert vettünk egy lakást. Adásvételi szerződés vagy tulajdoni lap kellett hozzá (szolgáltatója válogatja, ki melyiket kérte), és online el tudtuk intézni. Nem kellett hozzá senki másnak az aláirása.
2021. szept. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mindentudó99 ***** válasza:
Ezek szerint átíratják. De szért jobb ezt azonnal elintézni.
2021. szept. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy közműszolgáltatónak mindegy, hogy maga a tulajdonos fizet, vagy a tulajdonostól eltér a fogyasztó és a számlafizető. Ez semmiféle jogcímet nem hoz létre a fogyasztó számára. Te a fogyasztó voltál. A tulajdonos megváltozott, és az új tulaj ezt bejelentette a szolgáltatónál. A jövőben lehet, hogy ő fizet, de lehet a bérlője. Mivel a szolgáltatónál való átírás időpontjában fizetési elmaradás nem volt, téged nem is kerestek meg.

Semmilyen jogcímed nem volt, így semmiféle aláírásod nem kellett semmihez.

[Az állandó lakcímemet is átjelenteném a helyedben, mert ha az új tulajdonos erről nem tud, és trehány, nehogy a kukába tegyen valami fontos, hivatalos leveledet, csak mert nem találkozik a postással, akivel visszaküldhetné a feladónak, hogy a címzett nem lakik ezen a címen.]

2021. okt. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most fogok címet változtatni mivel várandós vagyok, csak mivel eléggé át lettem ejtve ezért megszerettem volna valamivel fogni de akkor ez nem az sajnos :) köszönöm szépen a válaszokat :)
2021. okt. 1. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!