Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan lehet össze hangolni a...

Hogyan lehet össze hangolni a különböző energiahordozóról működő fűtőtesteket, hogy ne legyen nagyon meleg?

Figyelt kérdés

Adott egy régi, kis vályog parasztház, amiben van 2 szoba...


Az egyikben üzemel egy pb palackos gázkonvektor, a másikban van egy fatüzelésű parasztkályha...


Tegnap begyújtottam fával, 42 fok volt a szobámban... :(


Este mikor elkezdett kihűlni, bekapcsoltam a konvektort, ha csak egyedül megy kellemes 25-26 fokot csinál a 2 szobában, most a fa után 30 fokon tartotta a hőt, a melegtől nem tudtam aludni... a termosztáton nem állítottam, mindig 6-son van...


Hogyan érhető el az, hogy


1. ne legyen szaharai meleg a szobámban fa tüzelésnél

2. a konvbektort hogyan lehet hozzá hangolni a fa kihüléséhez úgy, hogy 25-26 fokon tartsa a meleget?



2021. okt. 3. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel gondolom egyik készülék sem hallott még mikroprocesszoros vezérlésről vagy teljesítményszabályozásról ezeket nagyjából sehogy. A modern gázkészülékeket össze lehet lőni pl. háztartási naperőmű rendszerekkel, illetve a hőszivattyúk is képesek együttműködni a másik két kategóriával, de amit te szeretnél az nem kapható kereskedelmi forgalomban.
2021. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi volna, ha hozzányúlnàl a konvektor hőfokszabályzójához? Összehangolás a te ügyességeden múlik.

Ha a konvektorz beállítod 22-23 fokhoz, akkor ha a kályha adja ugyanezt a meleget, a konvektor nem kapcsolbe, csak ha aláhűl a hőfok, vagyis nem fűt a kályha.

A kályhába meg próbálkozzál, hogy egyszerre fűtsél, pakolj rá mindent, mer akkor túlmelegíted a szobát.

2021. okt. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nem értem, hogy ha a konvektorod 25-26 fokot tart 6 fokozaton, akkor miért tart a kályha után 30 at. Inkább nem hűlt le a szobád, ez esetben.
2021. okt. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Megzavarodhatott a termosztát...


30 foknál lett bekapcsolva és utána azt a meleget tartotta...


Gondolom a pb palacknál eleve másképpen működik, mint amire tervezve lett.

2021. okt. 3. 12:23
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Minek kell ilyen elmebetegül meleget csinálni?
2021. okt. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Olyan nincs hogy csak 40 fokot csinál a kályha. Ne pakold annyira. Huzat ajtaja is van. Elzárod stb
2021. okt. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
56%

Ekkora marhaságot mint amit az 1-es összehordott…

Amúgy állítsd lejjebb a konvektort mint 6-os. És máris nem fogja a 30 fokot tartani.

2021. okt. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!