Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázszivárgás lehet?

Gázszivárgás lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, új albérletbe költöztünk egy hete, konvektoros fűtéssel. Rémsztorikat hallva kíváncsi voltam mennyit fogyaszt, előtte-utáni értéket lefényképeztem. Pár órával később ránéztem a gázórára, és több ezreddel pörgött a leállítás után. A konvektoroknál lévő gázcsapokat elzártam, a probléma ugyanúgy fennáll, nagyon lassan de nő a fogyasztás. A lakásban nincs semmi más ami gázról megy.


Gázóránál lévő csapot is elzártam, majd pár órával később amikor megnyitottam hirtelen ugrott majdnem egy ezredet a fogyasztás, azonnal.


Gázszagot nem érzek, de biztonság kedvéért elzártam teljesen a gázt, a szolgáltatóval meg persze lezongorázom majd hogy nézzék már meg.


Amíg ez nem történik meg, arra lennék kíváncsi hogy szerintetek ez tényleg gázszivárgás, vagy esetleg a gázóra hibás?


Válaszokat előre is köszönöm!



2021. okt. 11. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Hiaba zarod el,acsoben meg marad gsz,amit mer az ora.


Szerintem nincs okod aggodomra.


Ha megis vizsgaltatod,akkor gazszerelot hivj a sajat koltsegedre. Mert a gazmuvek csak a lakasba bejovo csovet vizsgalja a gazoraig.

2021. okt. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kovpet ***** válasza:

A főzés se gáz? A meleg víz előállítása miről megy?


Az óvatosság sosem baj, de a gázt azért szagosítják (alapból színtelen-szagtalan lenne), hogy érezhető legyen, ha szivárog. Ha végig szaglászod az összes cső nyomvonalát és nem érzel szagot, akkor az olyan komoly szivárgás nem lehet. Ez ezred m3 az egy liter, azt érezni lehetne, szerintem.

2021. okt. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindkettő villanyról megy, külön ki is próbáltam hogy elzártam a gázcsapot és ugyanúgy tud jönni meleg víz stb, valamint amikor nem voltunk itthon akkor is pörgött tovább, 0,02 m^3-el. De ha nincs szag akkor végülis aggódni se kell ezek szerint?
2021. okt. 12. 18:37
 4/5 kovpet ***** válasza:
Jobb a békesség, az ilyennel nem jó játszani, ha gyanú van, akkor ne hagyd annyiban szerintem. Ha vaklárma, akkor örülsz, de ha nem, akkor haláleset is lehet belőle vagy jó nagy anyagi kár.
2021. okt. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A konvektor orok elet. A gazcso et szappanos/tusfurdos vizzel kend vegi es habzani fog,ahol szivargas van.

Ha nem erzel gazszagot,nincs szivargas.

2021. okt. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!