Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Melyik éri meg jobban a...

Melyik éri meg jobban a köbméteres erdei fát vagy hasított fát rendelni?

Figyelt kérdés

Van egy kollegám, akinek az ismerőse feketén szállít erdei köbméteres fát. Tavaly tőle rendeltem végig a fát, magam vágtam fel láncfűrésszel és utána fel is hasogattam. Mindig a kollegàmnak kell odaadnom a pénzt és mikor az ismerőse meghozza hozzám a fát, utána szokta kifizetni neki. A gondom az hogy 1 hete már lassan hogy várok a fára, a pénzt meg odaadtam a kollegámnak múlt hét szerdán. Megígérte hogy a héten hozni fogják a köbméteres fát de még mindig nincs itt. Tudom mèg messze a hét vége, de nagyon idegesítő. Ráadásul azzal a kevés fával kell megoldanom a fűtést ami otthon még van.

Ezért gondoltam arra hogy készen vett hasogatott fával talán jobban kijönnék és nem kéne rá 1 hetet várni. Mi lenne a legjobb?

Vagy vegyek inkább mástól erdei köbméteres fát?


2021. okt. 19. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Ezt csak te tudod, hogy neked hogyan éri meg jobban anyagilag, hiszen mi nem tudjuk, hogy mennyiért hozzák neked a lopott fát. Csak azt tudjuk, hogy a kollégád és az ismerőse osztozik a bevételen.


(És ők mennek majd tolvajként a böribe, te meg mész velük mint orgazda.)

2021. okt. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlen "lopott fa", sőt esélyesebb, hogy nem! Lehet vásárolni területet magánemberként, amit magadnak kivághatsz! Ezt eladni magánemberként nyilván nem lehet, de valaki eladja, ennyi sunyiskodás van ebben.

Kérdező, lehet nem tudnak bemenni az erdőbe, a hétvégéig nem mondanak esőt, még száradni fog, valószínű a hét második felében hozzák neked a fát. Hogy addig vártál, hogy már csak alig van fa, az a Te hibád, mással sem menne gyorsabban a történet ha köbbe veszed, sőt, sőt... egyedül a kalodás fa az, amit akár azonnal szállítanak, hisz az fel van dolgozva, készáru, ott van a telepen, ahol vásárolod! Egyébként meg pénzben nyilván jóval drágább, az abba befektetett munkát meg kell fizetned. Kérdés, hogy mit ér neked meg ez a munka!

2021. okt. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Minden hónapban 12én kapok fizut, szóltam is a kollegámnak hogy kéne a fa,erre mondta ha fizetek neki már intézi is. Ki is fizettem neki, megoldom ezt a pár napot. 25ezret kér köbméterenként és akácfát hoz. Elhiszem, hogy nem egyszerű így fát termelni de akkor a kollegám minek kéri el előbb a pénzt? Mert ő azt mondja előbb kifizeti az emberkének és utána hozza a fát máskor meg azt hogy előbb kihozza a fát és utána fizet. Úgy pedig nem lehet hogy én fizetem ki a fát,mindenképpen kell a kollegám mint közvetítő
2021. okt. 19. 10:33
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez helyzet ès egyènfüggő...


Èn szeretem szinte kèszen venni, mert a munkával amit belefektetek + amit a fűrèszre költök, ugyanott vagyok...


Másik, nekem eddig volt aki hozta, szóltam, 1 hèten belül itt volt, most ez akadozik, 2 hete rendeltem èn is... Nem kellett előre se fizetni, sose szabad semmièrt előre fizetni, főleg ilyen mutyizásoknál...


Amit mèg betartok, hogy olyan lètfontosságú dolognál mint a fűtès, jobb ha van több lehetősèg is, nekem van palackos konvektorom ès sziesztám is, most azokkal fűtök, kènyelmesebb is...

2021. okt. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha hozzák a fát kérd a szállító telefonszámát, persze hogy erőszakoskodik a munka társad mert nem akar elesni az ingyen pénztől.
2021. okt. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mindentudó99 ***** válasza:
Előre nem fizetünk
2021. okt. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

azt a fát ki is kellene szárítani mielőtt tüzelsz vele, érdemes lenne kb 1 évnyit előre tartalékolni és szárítani sokkal jobb lenne a hatásfoka az égésnek és Te se kerülnél ilyen helyzetbe, hogy késik a fa

és nem fizetünk előre

2021. okt. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, ezt a fát szárítani kellene.


Miért kell a kolléga az üzletbe?

Beszélj te magad a szállítóval, s csak akkor fizess neki, ha már nálad a fa!


Nincs gázra lehetőséged?

2021. okt. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!