Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy erdei köbméter fa elég 1...

Egy erdei köbméter fa elég 1 hónapra fűteni?

Figyelt kérdés

Tudok fűteni gázzal és fával is. Gondolkodom, hogy kipróbálom a fát, mert eddig gázzal fűtöttem. 1 erdei köb konyhakészen 40-45 ezer ft.


Tudom elég hülye kérdés és erre inkább egyéni válaszok adhatóak. Elég sokmindentől függ. Kinti hőmérséklet, szigetelés, ablakok, lakás mérete, mennyire fűtök be, stb... De mégis, elég lehet?


Nektek, akik fával fűtötök, meddig elég egy erdei köb fa? Mondjuk január, február környékén. Kandallóról van szó. 1-2 napra befűtöttem már vele, elég volt, minden helységben érezhető volt.


Köszönöm a válaszokat!



2019. nov. 12. 10:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2 hónapra is elég, ha csak este gyújtasz be, napközben pedig temperáló fűtés gyanánt megy a gáz.
2019. nov. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem!

Én pl: 160 m2 es a lakás tetőtér beépítésű. 5-6 m3 fát szoktam hozatni, Időjárástól független volt , hogy a gáz kazánt is , mert kezdett elfogyni a fa, és azért tartalékban hagytam minden évben ~1-1,5 m3 hiba esetén legyen tartalék.

De tavaly kiszámoltam nem nyerek semmit a vegyes -fa tüzeléssel. Igaz másabb a hő érzék, Az is igaz nappal ~20 c°-ra éjjelre18-19 c° a hőmérséklet.

Kényelmet viszont megkel fizetni.

2019. nov. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
30%

110 négyzetméteres 25 éves családi ház, új 3 rétegű ablakok, 12 centis homlokzati hőszigetelés.

Vegyes kazánnal ha csak kizárólag fával fűtök és a gázt nem kapcsolom be, akkor közel 60-70 kiló elmegy egy nap.

Egy erdei köb keményfa kb 1-1,2 tonna. Ha elosztom akkor sem jön ki egy hónapra, hogy elég legyen 1 köbméter.

Pontosan ezért nem is veszek már 2 éve fát, mert egyáltalán nem éri meg. Nagyon elszálltak az árak, ha legálisan akar az ember tüzelőt enni.

Gázzal sokkal, lényegesebben olcsóbban kijövök.

Legjobban úgy tudod kiszámolni nálad, hogy mennyi ideig elég, ha veszel egy köbmétert és csak azzal fűtesz amíg el nem fogy.

2019. nov. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%

Nem mindegy, hogy milyen fa, nem mindegy, hogy meddig szárad.

Itt van egy nagyon jó cikk, amiben fafajtánként át van számolva mázsára, ebből tudsz okosodni!

[link]

Gyakorlatilag fával (keményfával) azért éri meg tüzelni, mert még a falakat is átmelegíti, ellentétben a gáz, villany fűtéssel, amit ha lekapcsolsz, azonnal hideg lesz.

Mi tegnapelőtt fűtöttünk be fával kandallókályhába (egyébként gázfűtés van) és még tegnap is annyira meleg volt a lakásban, a gáz be sem kapcsolt.

2019. nov. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

"fával (keményfával) azért éri meg tüzelni, mert még a falakat is átmelegíti, ellentétben a gáz, villany fűtéssel,"


Hát persze!

2019. nov. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%
Lehet hitetlenkedni, kedves 5-ös, de pl a kandallónak pont az adja a létjogosultságát, hogy erős sugárzó hőt bocsát ki, ami nem csak az embert, hanem minden útjába eső tárgyat, falat is melegít.
2019. nov. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként a fát nem szerencsés csak úgy "kipróbálni". Arra készülni kell. Megvenni a fát, amikor legolcsóbb, legalább két évig tárolni, szárítani, megfelelő tüzelőberendezést választani.
2019. nov. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

Nem.

Szüleim pár évvel ezelőttig imádták a fafűtést, de már nem vesznek fát 2-3 éve, irreálisan drága és messze a legkényelmetlenebb fűtési mód.

Igen, képes bazi meleget csinálni, hogy ki kelljen nyitni 1-2 ablakot és ne lehessen aludni. Ízlések és pofonok, én ezt soha nem éreztem pozitívumnak.

2019. nov. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%

" fával (keményfával) azért éri meg tüzelni, mert még a falakat is átmelegíti, ellentétben a gáz, villany fűtéssel, amit ha lekapcsolsz, azonnal hideg lesz."


Ez nettó butaság. Minden fűtési mód átmelegíti a falakat és a bútorokat is, amik utána hőtárolóként működnek.

2019. nov. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 darida ***** válasza:
0%
#9-nek! Ezt nem pontosan tudod. Az infra panel fűtés nem, vagy csak minimális mértékben fűti fel a falakat!
2019. nov. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!