Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha egy lakás azt írja a...

Ha egy lakás azt írja a fűtésre, hogy: Házközponti egyedi mérővel. Akkor ez távhő vagy gáz?

Figyelt kérdés

2021. okt. 20. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Itt olvashatsz erről: [link]
2021. okt. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ház központi fűtés (vagy rövidebben központi fűtés) azt jelenti, hogy a házban van egy közös kazán és az fűti az egész házat. Nem távfűtés, mert nem egy távoli távfűtőműtől jön a meleg víz, hanem a házban levő kazánból, ami többnyire gázcirkó. De nem is egyéni fűtés, mert a lakásokban nincs kazán. Viszont a mérés egyedi, azaz annyi energiáért fizetsz, amit a lakás fűtéséhez elhasználtál. A külön mérés nem jár okvetlenül együtt a központi fűtéssel, de praktikus az elszámolás miatt, ezért manapság igyekeznek így kialakítani.

Az egész ház fűtését csak egyben lehet ki és bekapcsolni, de a hőmérsékletet a radiátorokon levő szabályozóval vagy termosztáttal egyedileg lehet szabályozni.

2021. okt. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
A válasz benne van a kérdésedben: Házközponti, egyedi mérővel, tehát csakis a Te házadban levő (központi) kazán fűt, amit mér is.
2021. okt. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Saját kazánja van a háznak, rezsi tekintetében ez szinte mindig drágább, mint a távhő.
2021. okt. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szerintem meg ez sokkal olcsóbb mint bármely más megoldás.

De értem akkor nagy eséllyel gáz és azzal fűt télen.

2021. okt. 20. 15:44
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha szerinted ez a legolcsóbb, akkor miért kérdezel?
2021. okt. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Gázcirkó, igen. Gázzal melegített vízzel fűt.
2021. okt. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Modern önkormányzati "házsor"-ban lakunk, (3 lépcsőház) itt is ház-központi fűtés van, egyedi mérővel. Gázkazán fűti a házakat, minden lakásban külön mérő, és hőfokszabályozó. A lakás mérője után fizetünk. Van szabályozó a fűtőtesteken is, és a falon egy termosztát kapcsoló, amivel állítható hogy hány fokot akarsz elérni, utána kikapcsol. Egyáltalán nem drága, pl én havi 8900 Ft-ot fizetek, 67 m2 lakásra 7 hónapig (2xfélhó és 6 egész: a félhó az a fűtésidény kezdetén októberben, és a végén április-május) ha túlfizetés keletkezik, visszafizetik az éves elszámolásnál. Szerintem 60-ezer forint körüli összeg nem sok éves fűtésért (fa, szén vagy gázkonvektor fűtést ennyiből nem lehetne megúszni.) Mami71
2021. okt. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
34%
Közös a kazán az épületben. A lakásban fűtésre használt melegvizet méri egy óra, az után kell fizetni. Ha bedöglik, mindenki villanykályházik, azt olvadnak a konnektorok. Nekem gázkonvektorok vannak, havi 40 ezer a fűtés télen. De! Nem emlékszem, mikor romlott el az elmúlt 30 évben. Fúvóka pucolás már volt. A többi szobában attól még megy a fűtés. 5 perc alatt 30 fokot csinál, ha épp arra vágyom. A szabadságnak, és a kellemetlen emberektől való függés nélküli életnek ennyi felára van. Pl ha sokat dolgozol/tanulsz/hobbizol, és nincs egy fölösleges szabadnapod arra, hogy a szerelőt otthon ülve várd évente 3x, meg őrizd a hősugárzót, fel ne gyújtsa a szőnyeget, akkor a konvektort neked találták ki. :-)
2021. okt. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!