Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » MVM Next gáz elszámolás -...

MVM Next gáz elszámolás - hogy lehet hogy csak 800 Ft túlfizetés van ha több hónapja senki nem lakik a házban, közel 0 a gázfogyasztás és 13 ezret fizettem havonta?

Figyelt kérdés

November elején voltak leolvasni a gázórát a mamám házában. Mamám márciusban meghalt és azóta senki nem lakik a házban. A fűtés áprilisban ki lett kapcsolva és október közepén lett visszakapcsolva, de nagyon minimális a fogyasztás, mivel kb 15 fokra van állítva a termosztát. De gyakorlatilag április és október között 0 volt a gázfogyasztás. A számla minden hónapban 12800 Ft volt.

Arra számítottam hogy a leolvasás után pár tízezer Ft jóvá lesz írva.


A levél szerint tavaly november és most november között 1278 m3 gázfogyasztás volt és összesen 141 ezer Ft lett befizetve ebben az időszakban.


Érdemes lenne reklamálnom vagy szerintetek ez így stimmel?



2021. nov. 23. 17:33
A kérdező szavazást indított:
Nem érdemes reklamálni, jól számolták.
Érdemes reklamálni, mindenképp több pénzt kellett volna jóváírniuk.
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Egy év alatt be lett fizetve 141 ezer átalány. Ebből egy teljes szezon ki lett fűtve (tavaly novembertől idén márciusig), erre már önmagában reális lehet a 140 ezres számla, a mostani minimális fűtéstől eltekitnve is.
2021. nov. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
82%
Eleve kevés volt amit fizettetek havonta.
2021. nov. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A köbmétert nézd!

Az órán is és a számlán is.

2021. nov. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

Bocsi, de a számlán a m3 adatokat látod. Plussz le tudod olvasni a gázórát. Össze tudod adni a befizetést. Mit nem lehet ezen kiszámolni?

Nem is kéne mit kérdezned. Csak alap matek.

2021. nov. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Majatom ***** válasza:

Szerintem reális, mert április és október között akkor sem lett volna jelentős gázfogyasztás, ha lakja valaki az ingatlant, mert fűteni olyankor már nem nagyon kell, esetleg főzésre, meg melegvízre megy el egy kis gáz, kivéve ha villanybojler, meg villanytűzhely van, mert akkor még az sem.


A havi egyforma átalány gázszámla pedig úgy van meghatározva, hogy a várható éves fogyasztás van elosztva 12-vel, és azt számlázzák ki minden hónapban.

A 12.800 Ft az durván olyan 110 m3. Ha áprilisban, mikor kikapcsoltátok a fűtést, akkor kellett volna megnézni az óra állását. Biztos vagyok benne, hogy több volt, mint amennyi előző novemberi leolvasáskor, + a 4 hónap (dec., jan., febr., márc.) havi 110 m3-e, amit addig kiszámláztak.

2021. nov. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Garott ***** válasza:
Én nálam decemberben van a leolvasás, és nagyjából a fogasztásom 3-4 hónap alatt lesz annyi, ami az átalánnyal augusztusra jön ki 0-ra. Így igen teljesen jogosnak tűnik.
2021. nov. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!