Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázkonvektorral történő...

Gázkonvektorral történő fűtés? Hogyan kellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Életemben nem laktam még olyan lakásban, házban, ahol gáz konvektorral történt a fűtés, csak mindig fatüzelésű kazánnal, illetve kandallóval.


Ennek 0-24-ben kell mennie?


Ha igen, akkor hanyosan illene?

Most 3 konvektur megy nálunk 0-10-es fokozatig lehet állítani, 4-esen megy 3 db.


Ha 0-24-ben megy havi 720 órát akkor kb mennyi lesz a gáz ára?

10-20-30-40-50-60 ezer Ft? Vagy esetleg még több?


Vagy nem kell hogy menjen 0-24-ben?


Nekem azt mondta valaki, hogyha gyakran csavargotam le-fel, (mikor elmegyek itthonról pl. 4-3-asról le 0-ra, mikor hazajövök fel 3-4-esre) akkor sokkal több lesz, mintha folyamatosan 1x szinten menne 0-24-ben.


Azt hallottam olcsóbb ha fix 1 szinten megy 0-24-ben a hó 30 napján kikapcsolás / lentebb tekerés nélkül.


Válaszokat köszi, bocsi, nem értek hozzá.



2021. dec. 22. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A legolcsóbb, ha nyáron se kapcsolod ki
2021. dec. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Én úgy szoktam,hogy 3ason van minden helységben,ha nem vagyok otthon.

Mikor hazaérek,akkor 4-5 közé felveszem.

3 konvektor,kb 70m2 ház.

Amikor hidegebb idő van,akkor ez heti 50m2 gáz,ez 6000ft/hét nagyjából.De ez inkább csak 3 hidegebb hónapra igaz.


Kipróbáltam úgyis hogy leveszem,de akkor nagyon kihűl a ház és utána úgyis elmegy amit megspóroltam vele.

Egyébként reggel este ja írod az óraállást,akkor hamar ki tudod tapasztalni te is.

14000 körüli átalányt fizetek,kb így jövök ki a téli fűtéssel.

Sem a főzés,sem a melegvíz nem gázzal megy.

Ez tisztán csak a fűtési költség.

2021. dec. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a #2-es válaszolónak az értelmes hozzászólását, az elsőnek nem mondom melyik hozzátartozóját emlegetem :D


Ez is kb 70 négyzetméteres ház, 2 szoba+1 előszoba +konyha, ezekben a helyiségekben van a gázkonvektorok.


Akkor lényeg hogy ne nagyon csavargassam le, meg akkor mehet 30/30 napot megállás nélkül, úgyis ki-be kapcsol magától.


Ma hajnali 1kor megnézem mennyit pörög fel, beszorzom 2-vel és akkor kiderül hogy 24 óra alatt mennyit fogyaszt. Azt 30-31-el és kiderül egy kb havi fogyasztás!


Köszönöm a segítséget

2021. dec. 22. 15:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Én reggel, este írtam néhány hétig.

Illetve hetente kéthetente ránézek,hogy kb mi a helyzet,nehogy éves leolvasáskor érjen meglepetés.


Ilyenkor többet fogyasztok,de szeptember, október március, április van hogy a 100 m3 sem éri el.

Próbáld ki,hogy neked hogy jobb.

Én inkább szinten tartom 18-19 fokon,akkor is ha nem vagyok otthon,mert egyébként a külső falakon vagy bútor mögött könnyen kijön a penész,ha hűvös van.

Az meg több kárt okoz,mint az a plusz költség, amivel kicsit többet fűtök.

Nagyjából 115 ft-al számolhatod a fogyasztást.

2021. dec. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
A gázórán látod, hány köbmétert fogyasztasz, és az alapján megy a számlázás.
2021. dec. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Nálam 54m2 10cm szigetelés van a társasházon. 2 szobába van konvektor, 90% - ban őrlángon megy mindkettő, nagyon ritkán kapcsolnak be, 22 fok van. Ha ablakot nyitok, akkor letekerem, mert a hirtelen hidegtől bekapcsolna. Ablak csukás után kb15 petccel visszatekerem. Ilyenkor már nem gyújt be, eloszlik, kiegyenlítődik a falakból a hőfok.
2021. dec. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%

A konvektorokon minden beállítási számhoz tartozik 1 belső hőmérséklet. Mennél magasabbra állítod ,a hőmérséklet is emelkedik.

Pl. 2 sen 20 fok lesz.Ezt a hőmérsékletet tartja a konvektor.

Ha ennél kevesebbet érzékel azonnal begyújt a főégő,és teljes lánggal ég.(teljesen mindegy hányason van,a főégő mindig teljes lángon ég )

Ahogy elérte a hőfok a beállítottat,azonnal őrlángra vált át .

Tehát,neked csak akkor fűt a konvektorod ,ha szűkséges .

Ablak nyitáskor,ha hideg levegő megcsapja a a konvektor hőérzékelőjét be fog gyújtani.

Ez a hőérzékelő jelenti a szoba termosztátot.

Remélem érthető voltam.

Nem kell itt tekergetni semmit sem fölöslegesen .

2021. dec. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

Felesleges irogatni. Első, legfontosabb, hogy a lakásban a számodra megfelelő hőmérséklet legyen. Ezt úgy éred el, hogy amikor napokig otthon vagy, mondjuk 3-asra állítod, vagy 4-esre.. Ha a beállított hőmérsékletet eléri, úgyis őrlángra kapcsol..aztán ha 1 fokot hűl, akkor újból gyújt..


de..mivel most ismerkedsz a konvektorokkal, ezért a hőfok beállításnál vedd figyelembe, hogy a konvektor hol van, mennyire ömlik rá a hideg ha ablak alatt van, ezáltal csal a hőérzékelője is..


Az nem megoldás, ha nincs otthon senki, leveszed 0-ra, csak az őrláng fűt(egy picit)..nálam húsz éve egy állandó fokozatra van mind az öt konvektor állítva, aztán így melegítenek tavaszig. Eleinte én is kisérleteztem, aztán beállt. A fogyasztás? Annyi, amennyi. Eddig még nem ment rá a gatyánk, viszont kellemesen élünk.


Nekem ez a véleményem.

2021. dec. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!