Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázkonvektor vagy központi fűtés?

Katona Dius kérdése:

Gázkonvektor vagy központi fűtés?

Figyelt kérdés

Házvásárlás előtt állunk párommal és nem tudunk dűlőre jutni. Mindkettőről hallottam jót, rosszat, de nem tudok dönteni.

Jelenleg még a szüleimmel lakok, itt gázkonvektor van, de nem igazán vagyok megelégedve a teljesítményével.

Akik már mindkettőt használták, nektek melyik jött be jobban és miért?

Érdekelne, hogy a kettő közül melyikkel lehet olcsóbban fűteni, illetve, hogy a központi mennyire "macerás".



2021. máj. 3. 07:41
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Most komolyan. Van 30 éves központi fűtés rendszer és van modern, pár éves rendszer. Úgy mint a konvektorok között is van modernebb verzió ill. őskövület. Szóval, a kérdésed értelmetlen ebben a formában.
2021. máj. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%

Nálam központi van, a fiamnál konvektor. Konvektorral minden helyiséget külön fűthetsz, a központinál,mindegyiket egyszerre fűtöd.

Konvektort beszereltetni kisebb költség, mint a központi fűtésrendszert kialakítani és a gázkazánt beszerelni.

2021. máj. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nálam öt konvektor van, mind tíz éven belül gyártott(magyar)a régiek sem voltak rosszak, csak 30 évesek.

Az ötből kettő üvegfalú, látványos tűztérrel.

Nekem pont megfelelnek.


((Soha nem gondolkodtam központ fűtésben..bár a padlófűtést csípném,(de csak azt) én is megcsinálhatnám magamnak, de sokba fájna. Marad a konvektor))

2021. máj. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
A központifűtés szerintem esztétikusabb, és csendesebb, kevesebb helyet foglal a szobában, és a függönyt is rálógathatod a radiátorra. Mindig is ilyen házban laktam, és ezt is ugyanúgy lehet helyiségenként szabályozni mint a konvektort, viszont tudsz aludni tőle éjjel, mert nem kattog folyton a hőtágulástól, illetve gázkazán esetén csak egy készülék karbantartásáért fizetsz, nem 5-6 stb-ért
2021. máj. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk az új típusok nem kattognak.(a régiek kattogtak)
2021. máj. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Központi füttés van nálam családi ház érzed hogy meleg van.Le van szigetelve a ház volt hogy 4 napig nem voltunk otthon nem ment a futtes 17 fok volt a házba.
2021. máj. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha benne van a házba ne nyúlj hozzá, ha nincs és nem garzon, vagy kétszobás lakás, akkor inkább központit szokás kiépíteni, mert az HMV-re is jó. Vagy minicirkó.

Engem a központinál zavar a keringetés hangja, sokkal inkább mint a kattogás, az csak ritkán van, mellesleg a kazán is tágul az is pattan néha akkorát.

Egy régebbi konvektor minimális karbantartással elvan, egy cirkónál zsebbenyúlós és sokszor csak a csere a megoldás, előre rettegek, ha egyszer hozzá kell nyúlni. Volt már, hogy leállt, mikor nagyon levegős a gáz.


Számoltasd ki a hőigényt, meleg vízre is! az alapján dönts. A szakik persze a cirkót mondják majd, nekik az éri meg, neked nem biztos.

2021. máj. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!