Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben hogy illik felosztani a havi rezsi költségeit?

Figyelt kérdés

Ha együtt él egy pár, akik külön kasszán vannak, de természetesen a rezsit közösen fizetik, a nőé a lakás, viszont a nő nevel egy gyereket? (11 éves unokaöccsének a gyámja az anyja betegsége miatt).


Ilyenkor melyik a lehető legbarátibb felosztás?


2022. jan. 13. 18:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
27%
Úgy, hogy saját lakásodban laksz.
2022. jan. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi, ez egyelőre nem opció és az együttélés közös döntés.


Kérdés, hogy ilyenkor a nő a rezsi felét, vagy kétharmadát fizesse-e, hiszen nevel egy gyereket is.

2022. jan. 13. 18:30
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
Szépen fizesd a felét.
2022. jan. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
Ritka proli kérdés amúgy. Ha nem evidens.
2022. jan. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

A másiktól ingyen elvárod a szivességi lakhatást teszemazt egy 60 milliós kégliben, aminek a kifizetésével és felszerelésével eltelt pár évtizede, és az a kérdés, hogy 20 vagy 30 000 Ft fizess-e?

Bicskanyitogató.

2022. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy az 5-ös válaszoló írja. Sajnálom szegény csajt.....ilyen "férfival" bármit kezdeni. El lehet keseredve rendesen.
2022. jan. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igazából én vagyok a csaj, csak azt akartam hogy a kérdés pártatlan legyen.


Jelenleg úgy fizetünk hogy a mindennapi élet- rezsi, kaja, szórakozás 2/3 részét fizetem - ő 1/3-ot, mivel a gyerekre kapok csaladit, adokedvezmenyt, stb..


Emellett nekem még van erre a lakásra lakáshitelem is, azt is egyedül fizetem. Most korszerűsítettem a fűtést is, milliós kiadás volt.


Szeretnék többet kérni a páromtól, mert még csak 30 éves vagyok, a megtakaritasom nagyon gyorsan fogy így, ő pedig q rezsi 1/3 árán ugyanazon a színvonalon él mint én, miközben én 10x annyit fizetek érte, és kezdem kicsit igazságtalannak érezni.


Neki sajnos nagyon rég nincs munkája, de pénze van, ezek a korábbi évek megtakaritasai (10-12M), amit bankszamlan tart, arról utalgat havonta. Egy ideig értettem hogy ilyen körülmények között nem nyerészkedhetek rajta, de már évek óta ez van, és nagyon nem jó..

2022. jan. 13. 19:36
 8/19 anonim ***** válasza:
57%
Hát akkor ez a Te hibád is sajnos. Az elején kellett volna ezt tisztázni, bár ő is ajánlhatta volna, de nem tette. Állj elé, mond el mit érzel ezzel kapcsolatban. Évek óta együtt vagytok, ha ez tabu téma nálatok, akkor rég szar az egész.
2022. jan. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
33%
Sőt, inkább a Te hibád, ha nem kamu úgy ahogy van az egész. A csávód kihasznál mint a szart, Te meg ostoba módon közreműködsz benne. Nem volt okos lépés.
2022. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Igazából nagyon sok tényező volt, hogy ide jutottunk. Már együtt éltünk amikor befogadtam az unokaöcsémet, szinte nem is gondolkodtam, nem mehetett máshova. Utána volt egyfajta nehezteles a részéről, hogy a kapcsolatunkba behoztam egy gyereket. Akkoriban albérletben laktunk, ő lakást akart venni, végül nem vett. Velem együtt nem akart, de gyerekkel nem maradhattam albiban, úgyhogy vettem én, amibe bele is koltoztunk mindannyian.


Nyilván kicsit kompenzálni akartam ezt a dolgot, mert bár évek teltek el, még mindig meg szokta említeni, hogy a gyerek előtt másabb volt, és nem így tervezte.. hát, én sem, de ilyen az élet.


Most viszont ott találtam magam, hogy ennyire egyenlőtlen a helyzet, és igyekszem úgy megoldani, hogy igazságos legyen. Nyilván egy értelmes, felnőtt emberről beszélünk, de így, egy kapcsolatban nagyon nehéz az anyagiakban igazságot teremteni, nyereszkedni nem szeretnék, ezért érdekelt kívülállók véleménye.

2022. jan. 13. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!