Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Örököltem egy vályogházat....

Örököltem egy vályogházat. Ezt szeretném felújítani. Milyen fűtési módot javasoltok ami nem kerül több millióba?

Figyelt kérdés

Sajnos a keret elég szűkös rá. Eddig konvektorral volt fűtve, de azokat mindenképpen le szeretném cserélni vagy újra vagy teljesen más fűtésre. Maradjon konvektoros?

Viszont lesz egy nagyobb(kb 45nm) hozzáépített rész ami a konyha és a nappali lenne egyben, ide milyen fűtés legyen akkor?


Gondolkoztam a NOBO fűtőpaneleken. De nem tudom mennyire tudnám befűteni velük a házat, illetve mennyi lenne a havi költségem.

Illetve a Aeroflow hőtárolós radiátoron is, ez drágább.


2022. febr. 4. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Ami jól is illeszkedne a házhoz, az a cserépkályha.
2022. febr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Abból induljál ki, hogy villany a legdrágább.

Viszont lehet kapni a konvektorok helyére minikazánt amikhez tehetsz radiátorokat, és még kémény sem kell hozzá.

Olvasgassad át:

[link]

2022. febr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Klima felel meg a legjobban a leírásodnak. Utána a konvektorok cseréje.
2022. febr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 puritan ***** válasza:
90%

Hagyd meg a konvektorokat. Vagy esetleg cseréld le modernebb, jobb hatásfokú készülékekre. Sokkal jobban jársz vele, mint a villamos fűtéssel. Arra a gatyád is rámegy, és mindig fázni fogsz mellette.


A Mika egy max 50m2-es lakást be tud fűteni, de csak ha minden oldalról fűtött lakások határolják. Egy házhoz kevés.

2022. febr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gázkazán radiátorokkal.

A klima zajos, 22-25dB a min hangja. Ráadásul nem mindenki bírja a huzat hatását.

A fűtő paneleket 2-3x többe kerül üzemeltetni, mint a gázkazánt.

A költség azon múlik lopod-e a B tarifát vagy legálisan az A-t használod. B nagy hátránya, hogy nem akkor fogsz fűteni mikor te szeretnél, hanem mikor a szolgáltató engedi. Tiszta elektromos fűtésnél célszerű 3x32A bővíteni a hálozatot.

2022. febr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben így hagynám egyelőre, mert mint írtad is, "szűkös a keret". Ha jól értem, lesz plusz hozzáépítés, az erősen sokba fog kerülni.

Nehéz ügy, mert minden fűtési mód milliókba kerül.

Most mondhatnám a gázt, de azt terveztetni kell, mert a konvektorról áttérnél kazánra, ami rohadt nagy költség.


Az elektromos fűtés se olcsó kitelepíteni, ráadásul ha régiek a vezetékek a házban, az tuti cserés, ekkora házban legalább 5-600 ezer. Aztán 1000 %, hogy teljesítménybővítés is kell áramügyileg, főleg, ha csak 16 A van jelenleg, ami szintén dob a költségeken.


A cserépkályha sem olcsó, egy ekkora házba ha csak egyet építtetsz, annak vízteresnek kell lennie, és arra kötik rá a radiátorokat. De a fűtőanyagot be kell szerezni hozzá időben, van száraz, fedett helyed tárolni? Valamint ha reggel elmentek otthonról, és csak este mentek haza, akkor se jó, mert mire begyújtotok, és meleg lesz, addig megfagytok. Este 10-kor meg a melegtől fogtok megbolondulni.

2022. febr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!