Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Közmüátirahsoz személyesen az...

Közmüátirahsoz személyesen az eladó is szukseges vagy eleg csak a vevo?

Figyelt kérdés

máj. 13. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden közműnek van átíratós papírja külön külön, amit az eladónak és neked is alá kell írnod. És nem elég, hogy te bejelented, neki is le kell fénymásolni azt a papírt és szintén elküldeni a szolgáltatókhoz, mert azok hajlamosak arra, hogy mindkét ember postáját ugyanúgy oda küldik továbbra is. Én például egy évig kaptam az E-ontól, MWM-től a volt tulaj nevére papírokat és a sajátomra is, amíg be nem ment ő is leadni a papírokat.



[link]


Itt van például az E-on-é.

máj. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én csináltam, akkor pl a vízműnél az eladónak ki is kellett fizetni egyből az addigi vízfogyasztást. Szóval igen, jobb ha mindketten ott vagytok.
máj. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hogy ez 1nap alatt megtörténjen mindkét fél legyen ott az átírásnál.

A mérőórákat le kell fényképezni.A vevőnek ki kell tölteni 1 nyomtatványt,az eladó csak alá írja .A szolgáltató a fényképen látja mennyi volt a fogyasztás,kiszámolja az eladónak mennyit kell fizetni.Ezt ott helyben is megteheti. A szolgáltatók majd értesitik a vevőt,mikor mennek mérőórákat ellenőrizni.Erről ott jegyzőkönyvet állítanak ki. Ezzel vége a dolognak.

Tudom hogy lehet elektronikusan is intézni,de szerintem mégis ez a bíztosabb.

máj. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Közműcég-függő. Eonnál át tudtuk íratni úgy, hogy neten letöltöttünk egy nyomtatványt, kitöltöttük, beszkenneltem, visszaküldtem e-mailben, és ennyi. A helyi (reginális) vízmű ragaszkodott ahhoz, hogy mindketten egyszerre személyesen jelenjünk meg az átíráshoz. Ez az abszolút 2 véglet.
tegnapelőtt 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!