Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Lakás, létezik, hogy ennyit...

Lakás, létezik, hogy ennyit fogyasztottunk volna?

Figyelt kérdés

Jan 24-én költöztem be, reggel 8-tól este 6-11ig dolgozok, reggel már 6 körül lekapcsolom a fűtést, este meg mikor hazaérek veszem fel az egyik radiatort (nem számos, nem tudod pl 1-2-3ra bekapcsolni, vagy *van, vagy *nincs fűtés), ráadásul párom még akkor nem is költözött át hozzám.

Zuhany le van tudva mindig 4-5 perc alatt max, van, hogy 1-1 napot kihagyok a zuhannyal, ráadásul a tűzhely is elektromos, mosogatás meg kb 3 perc, arra a pár dologra amit vettem magunknak.


Tehát most az van, hogy lószart se fogyasztunk/fogyasztok, erre a lakást akitől béreljük adta a közös papírt, hogy mennyi a mi fogyasztásunk, minden ilyen 600-900 ft, pl villany 24 egység, 900 valahány ft, "hidegvíz 1 egység 600 ft" és akkor ott van, hogy gáz, 463 egység, valami 17-18ezer ft. Mi a f*sz? Nagy részben itt se voltam az elmúlt 2 hétben, ahogy írtam mindig le volt véve minden, mindig figyeltem minden ilyen dologra, erre 463 egységet elhasználtam, egymagam? Létezik ilyen egy 30m^2es lakásban, ha jópár napot nem voltam itt, meg amiket fent írtam? Nem létezik, rendes házban öten(!) nem fogyasztottunk ennyi gázt mikor fűtöttünk...


2022. febr. 11. 06:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Van mérőóra, nem? Ezt benyeled, mostantól írod.
2022. febr. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hat nem olyan egyszeru ezt "benyelni", mikor a kezdofizu is "versenyképes"en magyarországi xd

Számoltam, 1 hónap (4 hét) alatt fogyasztottuk 400nál többet kicsivel, mikor a hazban 3 konvektor ment, télen.

Lofasz ez a 2 hét alatti 463 m^3....

2022. febr. 11. 06:29
 3/17 A kérdező kommentje:
Megneztem, a meroora doboza zárva van, atlatni nem lehet rajta, kulcsunk nincs hozzá, a tulajnak van, ő meg ahogy beszéltem vele, nem akarja ideadni a kulcsot, nxitva meg nem hagyhatja.
2022. febr. 11. 06:42
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom beköltözéskor a szerződésben nem írtátok fel a mérőóra-állásokat.
2022. febr. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Párom intézte mert én dolgoztam, de neki nem jutott eszébe mikor kötötték a szerződést.


Ha kell naponta fogom fotózni. Nem létezik hogy ennyi ment volna el...

2022. febr. 11. 06:50
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Mi ekkora lakásban lakunk, a villanyszámla 4ezer szokott lenni havonta, a víz 3ezer,a fűtés átalány 8ezery nyáron 0, gáz 3 havonta 3ezer
2022. febr. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
A lányom 43 m2-es lakásában tavaly a téli hónapokban 7000 fotintot fizetett.Gázzal főz,de ritkán ,a melegvíz villanybojler.Ugy kellett volna megegyezni a tulajjal ,hogy diktáljátok havonta az óraállásokat,akkor menjen a tulaj leolvasni amikor ti is otthon vagytok,vagy pedig lefotózva elkülditek neki.
2022. febr. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ma beszélni fogok vele mikor szünetem lesz, mert ez így tényleg hülyeség.


Köszi a válaszokat.

2022. febr. 11. 07:21
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Attól hogy napközben lekapcsolod a fűtést csak annyi fog történni, hogy egész este fázol, és rengeteget fűtesz.

Mi fizettünk anno havi 30-40-es gázszámlát úgy hogy egy szobában ment csak a konvektor, és ott is hideg volt. És amúgy ez egy "körbefűtött" lakás volt, pont a ház közepén.

2022. febr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Átvételkor rögzíteni kellett volna a mérőállást.

Valószínű éves fogyasztásról van szó, az egész évi ennyi.

Hány fok van, mikor hazamész és hány fokra fűtesz? Mi megy gázzal?

2022. febr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!