Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Klímafogyasztás. Tapasztalatok?

Klímafogyasztás. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Most lett felszerelve egy klíma, mert nyáron nem lehet megmaradni a lakásban. Tavaly is 34-6 fok volt. Sajnos padlástér, nincs leszigetelve, forró cserepek, 8 tetőablak, árnyokoló semmit nem ér, elviselhetetlen volt… a belmagasság magas (galéria - klíma fent van), a lakás kb. 50 nm2.


Nekem eddig 3 vagy 4 havonta volt 6000 Ft villanyszámlám, az is kb. a mosásból jött össze..

tudom, hogy a klíma meg fogja dobni, de nem tudom mire számíthatok.

3,5 kW-os. Ennyit tudok:D


Reggel 6-tól este 9-ig menne gondolom…. Munkahelyemről 3-kor érek haza, addigra felmelegszik brutálisan, szerintem nem lenne elég akkor beindítani…


2022. febr. 14. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

nem írod a klíma típusát..ha az egész lakást akarod hűteni, az bizony sokba fáj. Nekem gree klímám van, az gyönyörűen belítható nappali "spórolós"üzemre is..persze ez is pénzbe kerül, de megéri, mert nyáron képtelenség megmaradni.


A gyakorlatban meglátod...először csak úgy hűts, hogy ha hazaértél, és akkor bekapcsolod, ha nem jó, akkor beállítod egésznaposra.


A fogyasztást meg minden nap írd, könnyű kiszámolni.

2022. febr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mindentudó99 ***** válasza:
89%
Ha dolgozom nem megy. Minek menne? 15 petc alatt lehűti a szobát es elég egy két helységez hűteni ahova bemenekül az ember. Egész havi kánikulában 6000 forint plusz van. Bár a nagy kert miatt ez se pontos hisz három naponta megy két órát a szivattyú mert locsolni kell. Ha egy hónapban csak tíz kánikulai nap van alig észrevehető. De minden fillért megét a hűvös
2022. febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Gree klima ez is. Pontosabbat nem tudok.

A lakás teljesen egyterű, nincsenek ajtók (csak a fürdőn).

Azért gondoltam, hogy végig menne, hogy ne a 30 fokot kelljen kapásból hűteni délután.

2022. febr. 14. 15:05
 4/8 anonim válasza:

Mi panell 4-ik emeletén vagyunk, nyugati oldalon.


Nálunk is nyáron 32-34 fokos volt a lakás. Elviselhetettlen volt, nem lehetett megmaradni.


Tavaly nyáron be lett szerelve a klíma és amikor voltak zsinórban a 38 fokos melegek kint, akkor bizony egész nap ment a klíma (napi 10-12 órát).


Nem fobta meg jelentősen a fogyasztásunkat. Nem ezen kell spórolni.

2022. febr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell egész nap mennie a klímának, be lehet programozni,hogy mikor kapcsoljon be,de az újabb modelleket lehet telefonról is irányítani.
2022. febr. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. Akkor azt a verziót fogom kipróbálni. 🙂

Nem értek hozzá, nem volt még sosem klímánk, ezért kérdeztem.

2022. febr. 15. 16:14
 7/8 anonim ***** válasza:
38 fokos kanikulaban mennyire tudja lehuteni a lakast egy klima?Kb hany fok lesz ilyenkor a lakasban?
2022. febr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mindentudó99 ***** válasza:
#7 Ez csak a klíma teljesítményétől függ. Ha rendesen van méretezve leviszi amennyire kell.
2022. febr. 17. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!