Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Reális ennyi vízfogyasztás...

Reális ennyi vízfogyasztás havonta?

Figyelt kérdés

A Vízművek tájékoztatójában azt írja, hogy egy főre a normális KÉThavi vízfogyasztás 2-4 köbméter.


Na most én kiszámoltam, és nekem az átlag EGYhavi vízfogyasztásom 4 köbméter... (Egyedül lakom egy 56 nm-es lakásban.)


Őszintén szólva, képtelen lennék ennél jobban spórolni. Szinte soha nem fürdöm kádban, mindig csak zuhanyzom. Kertem nincs, csak a szobanövényeket locsolom. Heti egyszer felmosom a lakást, utána azt a vizet még WC-lehúzáshoz elhasználom.


Nem értem, nekik hogy jött ki ez a kéthavi 2-4? Én ezek szerint a dupláját használom, és még csak nem is pocsékolok :(



2022. febr. 28. 19:27
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja és annyit még hozzátennék, hogy a vécét igyekszem annyira pici vízzel öblíteni, hogy volt, hogy télen eltűnt a bűzzáró víz belőle.


A mosógépet kb heti 2x járatom, és elsősorban az eco programot használom.

2022. febr. 28. 19:30
 2/9 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Átlagos vízfogyasztás ez így.
2022. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Összesen? Nem sok. Nekem 1-1,5 a hideg. 2-2,5 a meleg.
2022. febr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem havi 10-11, ketten vagyunk


örülj a jó fogyasztásodnak

2022. febr. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha sokat vagy otthon, akkor a 4m3 a reális, mert WC többször kell leönteni, utána kézmosás, mosogatás, főzés. Aki reggel elmegy otthonról és csak este 6 körül megy haza, csak fürdés van mert nem főz, nem mosogat, csak heti 1 mos, annal talán működhet a havi 2-3m3.

Nálunk 3 fővel 2 hónapra 15-18m3 mozog, pedig minden víztakarékos, csak mosogatógéppel mosogatunk, minden a legtakarékosabb ami csak lehet. A nővéreméknél 5 fős családban van olyan hónap amikor 20-25m3 is lefogy, a gyerekek szeretnek pacsálni és a kertet is locsolják.

2022. febr. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Normális.

Én se értem, hogy írhatja a felét.

2022. márc. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
39%
WC-lehúzás napi 120 liter, ivás, evés napi 10 liter, kézmosás, fogmosás napi 200 liter. Ez eddig havi 10 m3 egy főre. Fürdés, mosás, mosogatás, kisállat, takarítás, locsolás nincs benne.
2022. márc. 1. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
3-4m3-el szoktak számolni 1 főre, és ez ezer éve így van, a szolgáltatód nem tudom, hogy milyen moziban ül! Ezzel a 3-4m3/fő fogyasztással méretezték anno az emésztőgödröket, amikor még az volt az általános, hogy emésztő van, nem csatorna.
2022. márc. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Igen már jó ideje nagyon sokat vagyok itthon egész nap. Télen elvesztettem az állásomat, előtte is főleg HO-ban dolgoztam.
2022. márc. 1. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!