Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » 2 személyre havonta 4 m3...

2 személyre havonta 4 m3 vízfogyasztás reális.1 felnőtt 1 gyerek?

Figyelt kérdés
Szerintem normàlis, baràtnõm szerint sok, mert õk 4-en fogyasztanak 5 m3-t.
2014. jan. 2. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem sok

a barátnőd mennyire büdös?

2014. jan. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerinted normális akkor nem tök mind1,hogy mennyi a normális???
2014. jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tisztálkodnak rendszeresen és nem cserélik naponta a fehérneműt, nem húzzák le pisi után a WC-t, akkor elég a 4 főre az 5m3!
2014. jan. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én is furcsàllom, hogy ennyit fogyasztanak. Amúgy nem büdös rendes csaj.

Pedig mi sem pazarlunk. tusolok, a gyerkõc is. Egy héten 2 szer mosok. Igaz én folyó víznél mosogatok, õ nem. De nem hiszem, hogy az olyan sokat jelentene.

2014. jan. 2. 18:29
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A vízzel nagyon lehet takarékoskodni,okosan gazdálkodni.

Ettől még nem kell megkoszosodni sem. Nem kell a kádat naponta tele engedni ,annyiszor ahányan ép vagyunk .

A folyó vízben lévő mosogatás emeli a víz számlát,és az energia költséget is .Aki így mosogat az ne kérdezze mennyi a normális,a sok .

2014. jan. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Én nem sokallom. Az övét keveslem. Szerintem nem fogyasztok sokkal többet azzal, hogy azt a 2 tànyért és 2 poharat meg egy làbast és az evõeszközöket folyóvíznél mosom el. Nem fogyaszt többet mintha kiengednék 2 mosogató tàlba vizet és úgy mosom el, mert ugye azt öblíteni is kell, ha mem akarsz gyorsfosàst. Azért mégiscsak higiénikusabb folyóvízben mosogatni. Így se egetrengetõ a vízfogyasztàsunk.
2014. jan. 2. 20:26
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem reális, a másik eset pedig már meglepően kevés, de még megoldhatónak tűnik. Mi a párommal 3 köbmétert fogyasztottunk, kád nem is volt, s igazán nem vagyunk pazarlóak... Ezen még lehetett volna csökkenteni, meg tudok én mosdani 5 liter vízben is rendesen (laktam olyan házban, ahol nem volt fürdőszoba), de egy többperces zuhany jobban esik ;) Persze a kádfürdővel sincs semmi baj, az ember költ kényelmi, élvezeti dolgokra, ez ilyen.


A már említett házhoz kisgyerekkoromban párszáz méterről kellett hozni a vizet kannákban, na az elég takarékos szint volt, bár egyes dolgokra az ásott kút vize is megfelelt. Piszkosak akkor sem voltunk. De attól még nem a személyenként 1 köbméter körüli a normális szint...

2014. jan. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi is ketten vagyunk 5-6 m3 megy el egy hóba..ugyh tök jók vagytok !! ;)
2014. jan. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi 5-en fogyasztunk 6 kobmetert. Mosogatogep van. Mosas csak tele geppel. Rovid zuhanyozas es viztakarekos wc oblites. Es nem mosok fel naponta, rendszeresen fozok es pl. ha egy gyerek kabatja pecsetes lett nem kell az egeszet kimosni eleg vizes ruhaval megtisztogatni. Vannak tovabbi praktikaim is mert a viz draga kincs. Amugy ki tudnam fizetni nem a penz miatt takarekoskodunk.
2014. jan. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Mi is spórolunk. Olvastam, hogy valahol egy fõre 5 m3 a fogyasztàs. Az nagyon sok. Nekünk az egyetlen luxus a folyó víznél való mosogatàs, de ezt tartom higiénikusabbnak!
2014. jan. 4. 19:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!