Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Akiknek van napelemük, hogy...

Akiknek van napelemük, hogy alakul a villanyszámlátok?

Figyelt kérdés
Minden tapasztalat érdekel. Milyen berendezéseket használtok, és mennyit? Mennyit fogyasztotok illetve termeltek?

2022. márc. 3. 20:34
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincsen, de az egyik szomszédom tavaly szereltetett fel sokmillióért egy 5,2 Kw-osat ha jól értettem.

Nemrégiben kapott egy nyolcvanvalahányezres villanyszámlát.

Kicsit anyázott, mert nullás villanyszámla volt az ígéret amikor felszerelték neki.

(Az e havi vill.számláját még nem mondta.)

2022. márc. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:

A Fronius jelenleg valóban 2+5 év garanciát ad a termékre, az áráért. Viszont ez kiterjeszthető - természetesen plusz pénzért - akár 20 évre.

Valóban konkrét inverter típust engedélyezett az áramszolgáltató rákötni a rendszerére. Csakhogy ezt elég nehéz ellenőriznie, csak a helyszíni szemlén lehetne. Pl az összes Fronius külsőleg egyforma, jelenleg. Viszont már nincs helyszíni óraleolvasás, hanem a digitális villanyórát mobil interneten keresztül olvassák le. Tehát nem jönnek ki. Ha azonos teljesítményű inverterre történik a csere, akkor a visszatáplált teljesítmény nem változik, tehát a villanyóra nem érzékeli, így az áramszolgáltató órája nem ad róla infót.

2022. márc. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 vonószenekar ***** válasza:

Beleolvastam a válaszokba, nem egészen egyértelmű nekem, hogy ha most szereltetem fel a rendszert, a lakásfelújítási 50 százalékos támogatással, akkor már csak bruttó elszámolású lehetek?

Egyébként két ajánlatot kaptam az egyik 2,55 millió Ft, a másik 3, 2 millió.

Elég nagy különbség.

2022. márc. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
80%

Aki állami támogatást vesz igénybe, annak havi leolvasás lesz a szerződésében.

Az ár meg attól függ, hogy mekkora a havi vill. számlád.

Mennyi??

2022. márc. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 vonószenekar ***** válasza:
Eddig 13 ezer Ft volt, most szereltettem be klímát, gondolom 18-20 ezerre felviszi.
2022. márc. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy aki még most csinálja támogatással annak még lehet szaldó elszámolása, mert valamit megváltoztattak. Elvileg a havi csak később lesz. (A támogatásosoknak)
2022. márc. 23. 09:03
 27/45 anonim ***** válasza:
86%

A visszanem terítendő állami támogatás --> bruttó elszámolás

A visszatérítendő állami támogatás --> szaldó elszámolás

Támogatás nélkül 2023.12.31-ig --> szaldó elszámolás

2022. márc. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Igen így van, rosszul mondtam. Én az otthonfelújítási támogatásra gondoltam (50%). Mi is azt vettük igénybe, ott van a szaldó elszámolás.
2022. márc. 23. 09:36
 29/45 anonim ***** válasza:

"Én úgy tudom"


Sajnos rosszul tudod.

2022. márc. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 A kérdező kommentje:
Nem arra gondoltam, bocsi...
2022. márc. 23. 09:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!