Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Meddig élősködhetnek még a...

Meddig élősködhetnek még a napelem-tulajdonosok a többieken azzal, hogy ingyen akkumulátornak használhatják az energiaszolgáltatók rendszerét, aminek az árát a többi magánember -azaz fogyasztó- havi befizetéseiből fedezik a szolgáltatók?

Figyelt kérdés

Olyan ez, mintha a jómódúak tüzelőjének az árát azok a szegényebb emberek adnák össze, akiknek nem tellett sokmilliós napelemre.

Meg persze azok is hozzájárulnak ehhez anyagilag, akik lakásban laknak és nem is tudnának saját napelemet felszereltetni, mert nincs hová.



2022. márc. 12. 20:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
De ennek tul képpen nincs ára, mert az áramszolgáltató nem tárolja azt, hanem másnál felhasználja azonnal.
2022. márc. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
0%
Akkor a kölcsön sincs, hiszen nem azt fizetem vissza, amit felvettem...
2022. márc. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
57%
Ez szerintem nem élősködés, de mindegy.
2022. márc. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Pedig nem létezik "ingyen ebéd", hiszen valakinek azt is ki kell fizetnie.
2022. márc. 12. 21:35
 5/27 anonim ***** válasza:
71%
4: de könyörgöm... Ebben a szituban mit?
2022. márc. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 puritan ***** válasza:
68%
A kérdező egyszerűen írígy a a napelemesekre, mert neki nincs pénze, lehetősége napelemet fölszerelni. Ha lenne, már rég ott virítana a tetőjén. Így meg dögöljön meg a szomszéd tehene is.
2022. márc. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%

Az áramszolgáltató lényegében megveszi a magánember által pluszban termelt áramot, ebben mi az élősködés? Csak konrétan nem fizet érte, hanem jóvá lesz írva mikor év végén már nincs annyi napsütés, és olyankor a napelem tulaj is a hálózatra van kényszerülve.

Az átalányt fizető felhasználó is, ha az éves leolvasáskor túlfizetése van, ő sem kapja vissza, hanem leírják neki a következő havi számlákból.

2022. márc. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
42%

Ez nettó baromság. Nálunk 30 cent a villany kWh-ja. Ha betáplál valaki, kap talán 8-9 centet. Akkor miről beszélünk?


Akkor hasonlítana az egész az akksihoz, ha beleteszed az energiát és közel azonosat nyersz vissza amikor neked kell, magyarul közel azonos lenne a vételi és eladási.


De ilyen arányoknál én azt mondom nekem nem kell. Télen amikor elfűthetném, akkor nincs, nyáron amikor van, akkor mire használjam? Se nem fűtök, meg a zuhanyzáshoz is minimális meleget használok.

2022. márc. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

"A kérdező egyszerűen írígy a a napelemesekre, mert neki nincs pénze"


Hogyne lenne, hiszen -a többi fogyasztóval együtt- én fizetem a tiédet is.

2022. márc. 12. 22:25
 10/27 anonim ***** válasza:
69%

#10 Áruld már el, hogy mit fizetsz te?! A napelemes nem lopja az áramot, csak a felesleget eladja. Ha lopná, akkor mondhatnád, hogy te fizeted az övét is!

Ráadásul mostmár változott a rendszer, és ő sem a teljes árat kapja érte hanem csak egy részét, vagyis olyan mint mikor valaki beváltja a valutáját de nem kap annyit értem mint mikor veszi. Télen viszont a napelemesek is az áram nagyrészét veszik.

2022. márc. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!