Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik már költöztek, hogy...

Akik már költöztek, hogy zajlott nektek?

Figyelt kérdés

Ingatlanossal vagy anélkül adtátok el a házat?

Milyen tapasztalataitok vannak?

Mit ajánlanátok?

Alkalmaztatok értékelőt a ház megvételénél?



2020. aug. 17. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlanos nélkül adtuk el a házat, elég rövid idő alatt. Simán ment. Igazából mi még sosem adtunk el ingatlant ingatlanoson keresztül, és szerintem nem is fogunk. Mármint, szerintem ha jó áron hirdeted, akkor úgy is elviszik, ha pedig irreálisan drágán, akkor hiába hirdeti ingatlanos, úgy se lesz olyan gyorsan eladva.


Szóval szerintem az elején mindenképp ingatlanos nélkül érdemes hirdetni a házat, ha nagyon nem megy, szerintem max. akkor ingatlanos. A lényeg az, hogy képekkel, normális, részletesebb leírással kell hirdetni az ingatlant, és ugye felmérni, hogy még is mennyiért lehet eladni a házat reálisan.


Nem "alkalmaztunk" értékbecslőt, mert rengeteg házat megnéztünk már, és tisztán látszott azok után, hogy a kiválasztott ház ár-érték arányban okés. Szóval nekünk felesleges lett volna.

2020. aug. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
4x vettem és 3 x adtam el eddigi életem során ingalant, mindig magam adtam el. Még csak nem is áron alul.
2020. aug. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fölöttünk levő emeleten lakó baráti házaspárnak adtuk el, megegyezett áron, értékbecslő és ingatlanos nélkül.

Mivel az ár reális volt az adóhivatal sem kötött bele.

Ha lehet, magatok adjátok el, de számolj sok telefonhívással, amit egyébként az ingatlanos tenne, ha megbíznátok őt az eladással. Arra gondolok, hogy telefonon nagyon sokan érdeklődnek, beszélsz velük, aztán megköszönik és nem jelentkeznek.

2020. aug. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1-es

Köszönöm a leírást! Örülök, hogy nektek ilyen jól ment. Mi sem fogunk értékbecslőt alkalmazni, mert a ház, amit szeretnénk nagyon jó állapotban van.


Azonban 2 ingatlant szeretnénk eladni, telket eladni először, hogy abból legyen majd a foglaló egy része. Gondolom kéne egy értékbecslő a telekhez? Hol érdemes megbízhatót találni, vagy ez esetben mindegy?

2020. aug. 17. 19:38
 5/7 A kérdező kommentje:

2-es

Fú, akkor ebből látni, hogy nem minden esetben kell ingatlanossal eladatni a házat :D

2020. aug. 17. 19:40
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi adtunk el.

Helyi újságban volt párszor meghirdetve, meg ki volt rakva az eladó tábla. (Isten háta mögötti kis helyen volt, de három év alatt sikerült eladni, áron felül.)

2020. aug. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Lakásom ingatlanos által vettük

Eladásnál ingatlanos által adtuk el, de én is hirdettem,ő talált hamarabb vevőt.

2. Ház magán személytől vettük (tulajtól) és ingatlanos nélkül adtam el, ott is hirdette ingatlanos is meg én is, de nekem előbb lett vevőm.

3. Lakás tulajtól vettük, ingatlanos is ajánlotta, 2 millió ftval magasabb árért, de a tulajnak nem volt szerződése az ingatlanossal, ugyanazt a hirdetést amit a tulaj adott fel, és az ingatlanos a képeket az irodában mutatta, hogy ha érdekel minket összehoz találkozót, a jófogáson megtaláltuk és így ott vettük meg közvetlenül a tulajtól. (még nem adtuk el ott lakunk)

2020. aug. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!