Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Reális a vízfogyasztásunk?

Reális a vízfogyasztásunk?

Figyelt kérdés
Két vízóránk van. A wc-ben lévő 51 köbmétert mutat, csak az illemhely öblítésére használjuk. A másik vízóra 183 m3 fogyasztását regisztrálta, minden más ami nem a wc öblitése erről megy. Innen kapja a vízet a mosó és mosógatógépünk, innen zuhanyzunk, minden csap ezen az órán keresztül kapja a vízet. Az 51 köbméteres fogyasztást aránytalannak tartom a 183 köbméterhez képest. Két felnőtt és egy gyermek lakik a lakásban, egyikünk sem függ hashajtóktól, anyagcserénk átlagosnak mondható. Wc tartály is rendben van.

2022. márc. 13. 07:06
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Tisztázzuk a dolgokat. Most arra szeretnél rákérdezni, hogy reális-e, hogy a vécé öblítésére majdnem harmad annyi vizet használtok mint minden másra? Szerintem lehet reális. Csak gondold végig, hogy egy nagy dolog után hányszor üríted a tartályt, mire eltakarítod azt amit kell. De egyszerűen utána tudsz járni, nézd meg, hogy forog-e a vízóra, amikor semmi sincs használatban. Amúgy ez 234 köbméter mennyi idő alatt jött össze? Nekünk ez több mint másfél évnyi fogyasztásunk, pedig négyen vagyunk.
2022. márc. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy melyik vízóra mikor lett szerelve, és hogy a fogyasztások hány hónap alatt lettek ennyi. Egyébként a wc öblítés elég sok vizet használ /alkalom.
2022. márc. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
2.vagyok, nekünk kb havi 6,7 m3 a fogyasztás összesen (1 vízóra van), szintén 3 fős család.
2022. márc. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

2-es teljes mértékben jól mondja. Ha nem egyszerre lettek cserélve a mérők, akkor már eltolódik az arány, de ha valaki sokat főz, mos, vagy imád kádban pacsálni, akkor az is megborítja az arányt.

A havi fogyasztásokat próbáld összehasonlítani, ha ilyen "kutatásokat" végzel háztartási szinten, annak van értelme.

2022. márc. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Elképesztő sok vizet pazarlunk az öblítésre, főleg tartályos és lépcsős kivitelű wc-k esetében is.
2022. márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

" főleg tartályos és lépcsős kivitelű wc-k esetében"


Miért pazarolna sokat egy tartályos WC??

Én ahol laktam, ott ez a megnyitós ótvar WC szelep volt, sokszor csak folyattuk a vizet, a sz.r meg csak pörgött a csésze alján, mert semmi ereje nem volt a víznek. (Panel 6.em.)

Ahol most lakok, (panel 8. em) ott van egy víztakarékos tartály, 7 literre állítva. Még egy bernáthegyi méretű kula is lerepül úgy, hogy nem ürül ki a tartály. 2 év alatt talán ha 5x öblítettem teljes tartályt. Pissentésre is elég egy röviden megnyomott gomb. Baromi erősen jön a víz belőle.

2022. márc. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!