Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Eon ügyekben jártas embert...

Eon ügyekben jártas embert keresek. Előre fizető mérőóra beállítás vagy ki kapcsolás?

Figyelt kérdés

Egy hónapja jött egy papír le járt tartozásrol, abban az állt, hogy elmaradott tartozás miatt 03.16-án , azaz ezen a héten szerdán beszerelik a merőórát, mivel védendő fogyasztók vagyunk, nem kapcsolhatják ki. Viszont 02-28-an kivettek minket a védendő fogyasztói státuszból, mert le járt. Az lenne a kérdés, hogy ilyen esetben a mérő órát szerelik, vagy ki kapcsolják az áramot?

Mert értesítés azóta nem jött, csak ez a félszeres napja. Köszönöm, ha válaszolsz.


2022. márc. 14. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:

"...hogy elmaradott tartozás miatt 03.16-án , azaz ezen a héten szerdán beszerelik a merőórát,... "

Gondolom azt akartad írni, hogy LESZERELIK


"...mivel védendő fogyasztók vagyunk...Viszont 02-28-an kivettek minket a védendő fogyasztói státuszból..."


Voltatok védendő fogyasztok! Tehát leszerelhetik az órát, ha nem engeditek be őket, levágják az oszlopról a kábelt.

Utóbbi esetben mikor vissza köttetitek sokkal többe fog kerülni. Azaz semmi kép nem javasolt az e-on mukásainak akadályoztatása.


Ha leszedik az órát, áramod sem lesz. Ha te ezekután összekötöd a kábeleket és lebuksz akkor 1,5 milliótól indul a bírság. A szolgáltató tudja menyi áramot értékesített és mennyit használt el. Nyilván van vesztesége, de többnyire megtalálják az egyéneket. Ha ilyet embereket keresnek akkor aranyos kis dobozokat szerelnek fel az oszlopokra és addig rakják arrébb amíg meg nincs az áldozat.


ˇ...Mert értesítés azóta nem jött, csak ez a félszeres napja..."

Itt megint a leszerelést akartál írni?

Már értesítettek konkrét időponttal, nem tudom még mit vársz ezekután.

Legyél aznap otthon.

2022. márc. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
03.16-ára rendelték meg a fizetős merő órát… amire rakni kell pénzt , és abból vonják az elmaradott tartozást…
2022. márc. 14. 16:16
 3/5 anonim ***** válasza:

E-ontól kérdezd meg milyen arányba vonják le a feltöltött összeget a tartozásod kiegyenlítésére, és ebből mennyit használhatsz el.


Nagyon valószínű addig nem lesz áram, amíg nem töltöd fel a számládat

2022. márc. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Már beszéltem velük, azt mondtak ezt úgy kepzeljem el, hogy rakok rá 10000 Ft-ot, abból 5000 Ft-ot levesz a tartozásba.

Én arra voltam kiváncsi, hogy mivel megszűnt 2 hete a védendő fogyasztói státuszunk, be fogjak-e szerelni a fizetős mérőt , vagy elveszik az órát / levágják a kábelt nem tudom ez hogy működik.

2022. márc. 14. 16:35
 5/5 anonim ***** válasza:
kicserélik
2022. márc. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!