Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 60 m2-es hőmennyiségmérővel...

60 m2-es hőmennyiségmérővel ellátott távhős lakás fűtési költsége?

Figyelt kérdés

Persze, tudom, annyi, amennyit elfogyasztunk.

De mi van abban az esetben, ha mondjuk elzárom a radiátorokat, mert ideiglenesen nem lakom az ingatlanba. Gondolom, hogy ebben az esetben nem is mér semmit a műszer.

Akkor mit kell fizetni?


2022. ápr. 19. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

60-40% hőfelosztás esetén... a 40%-ot.. a teljes házba beérkezett fűtési hőmennyiséget felosztják a lakásoknak M2 és költségmegosztóid DB-ja alapján/megfelelően,és kiszámolják mennyi lesz a te lakásodnak ezen 40%-os része.

Ha semmit sem fűtöttél, akkor a 60% MÉRÉS alapú értéked nulla lesz,akkor ezt adják hozzá a felosztott/kiszámított 40%-részedhez.


Erre jön még rá a távfűtő művek alapdíja(átlag 3-6eft),és a melegvíz-felhasználásnak a kiszámított hőmennyisége.(nyílván ez-is 0 ha nem laksz ott.)

Van ahol 30-70% a felosztási arány(közös képviselőnél érdeklődj)

Kb így működik a számítás.

2022. ápr. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%

Hőmennyiségmérős, vagy költségmegosztós?

A hőmennyiségmérőnél az egész lakás újra van csövezve, a bejáratnál mérőórával, az gyakorlatilag egyedi fűtés.

A ház szabályzatában le van írva mit milyen aránnyal számolnak.

2022. ápr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2 Nem tudom! :)

Hogy őszinte legyek, még nincs lakás. Vásárláson gondolkodom, és latolgatom a lehetőségeket, későbbi költségeket.

2022. ápr. 21. 12:19
 4/5 anonim ***** válasza:

JóTanács: csak olyat panel lakást vegyél ami korszerűsített---> hőszigetelt,,és egyedi mérőórás fűtése van. itt minimum lefeleződik a fűtési költség,de akár harmada is lehet!

Az 1 plusz jó dolog ha a vizes felszálló/alapvezetékei újra vannak cserélve a háznak,de ilyen panel még kevés van.

Sok panelnak ebből súlyos problémái lesznek a következő 10-15 évben,hiszen legtöbbje 40-50 éves csővezetékei vannak,és a rozsda eszi őket belülről,és "végstádiumban" vannak hamarosan.

2022. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4: igen, ezeket én is alá tudom tamasztani.

Egyébként a költségmegosztó+termosztátszelep már önmagában brutális hőfogyasztáscsökkenést hoz :)

De a szigetelés kell, aokkal komfortosabb a lakás, és nyilván még kevesebb lesz a fűtési költség.

2022. ápr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!