Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miből fogjátok fedezni a...

Miből fogjátok fedezni a túlfogyasztást? Miből vesztek vissza?

Figyelt kérdés

Nálunk 4 fő lakik egy 100 m²-es szigetelt, műanyag nyílászárókkal felszerelt házban. A gáz nálunk havi 234 m³ az áram 321 kWh, ez havonta kb 100 ezer forint többlet, pedig semmi extra nincs, se medence, se semmi.

Én nagyon keveslem a 144 m³-t és a 210 kWh-t. Nálatok mi a helyzet?



2022. júl. 14. 16:26
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
95%
Szintén 4 fő, én is keveslem a 210-et. Nálunk sincs semmi extra és 300 - ra jön ki.
2022. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
84%

A tv-ben átlagosnak említett 7.500 Ft-os villanyszámlája a "hajléktalanoknak" van.

Akinek elektromos gépekből egy átlagosan felszerelt lakása van -pl hűtő, fagyasztó, tv, számítógép, mosógép, mosogatógép, szárítógép, klíma, villanytűzhely, stb..- annak ennél jóval több a villanyszámlája!!

2022. júl. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk a villany oké, a gázra rá kell majd fizetni vagy 200 ezret év végén.
2022. júl. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális méretű lakásban vagy családi házban nem is lehet 10ezer Ft alá vinni a havi fogyasztást, hiszen ott a szükséges háztartási gépeken kívül van még egy csomó olyan elektromos gép ami kell a hétköznapokhoz.

Pl. fűnyíró, szivattyú, sövénnyíró, hegesztő, sarokcsiszoló, láncfűrész stb...stb...

Ráadásul a kazánhoz is kell egy keringetőszivattyú ami megy egész télen.

A villanybojlerről még nem is beszélve.

2022. júl. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gáz bőven szint alatt van, mivel villannyal fűtök - arra viszont minimum a duplája elmegy a 210 kwh-nak. Fogalmam sincs még, hogy ezt hosszú távon hogyan fogom kigazdálkodni, ha tényleg meglépik.
2022. júl. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 840 kwh az átalányom, ebben van minden.. nincs gáz.

Áramos a fűtés, hűtés, melegvíz, konyhában mnden..

2022. júl. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%

Ezen gondolkodom én is, egyelőre annyit tudok, hogy télre veszek az üvegházba több réteg bubis fóliát, a tetején a polikarbonátot megpróbálom valamivel szigetelni. Az télen 15.000 ft/hó volt eddig, hátha megúsznám...

De más egyszerűen nem jut az eszembe, mert tényleg nem pocsékolunk, ami van, az kell, és még így is bőven felette van az átalányunk az "átlagnak".

2022. júl. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
100%

Halovány fogalmunk nincs!!!

Gázból mi is ennyit fogyasztunk, közel 3000m3 egy évben, villanyból kicsit kevesebbet, mint Ti 280kWh/hó. Eddig a gázt havi elszámolással fizettük, de az már eleve felejtős így, de amúgy is esélytelen, hogy kifizetjük még átalánnyal is! Nincs havi 100 plusz! Nincs! Kérhetek többet a munkámért, csak nem fogják tudni kifizetni a megrendelők! Kevesebbet nem tudunk fogyasztani, levehetem 20 fokra 22 helyett télen, de az nem fog kitenni mínusz 100m3-t! Tudok fűteni fával, de a fa ára is 20-25e/köb! Villannyal még csak nem is főzünk/sütünk, nincsenek igazán nagyfogyasztók, nincs fagyasztóláda csak hűtő, az összes lámpa LED-es, alig fogyaszt, a TV-k újak, alig fogyasztanak, a porszívó pár száz wattot fogyaszt, nincs bojler, egyedül a mosogatáson tudok kvázi spórolni azzal, ha kézzel mosogatunk, ennyit tudok megtenni, feleslegesen sosem világít egy lámpa sem, klímából 1 kicsi van össz-vissz, fogyaszt 800-1000W-ot, ha hűtök vele, idén eddig ebben az egy hetes melegben ment kb. 3-4 nap napi 2 órát, ennyi! Egyszerűen nem tudom honnan lefaragni! Mattot kaptam! Közben építkezésben is vagyok, de az jegelve van innentől mert így sem fogok tudni összeszedni ebben a pár hónapban annyit, hogy a telet túléljük nem hogy úgy, hogy közben költekezek.

2022. júl. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
30%

Akik itt az oldalon is állandóan erősködtek, és tele vették a házukat klímával, meg hülye fűtőpanelekkel "mert azzal fűteni a legolcsóbb", most főhet a fejük...


A villanyautónál sem lesz már olyan marha olcsó az otthoni tankolás.

Sőt!

2022. júl. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
98%

"Akik itt az oldalon is állandóan erősködtek, és tele vették a házukat klímával, meg hülye fűtőpanelekkel "mert azzal fűteni a legolcsóbb", most főhet a fejük..."

Az megvan, hogy a legolcsóbb fűtés, akkor is a legolcsóbb marad, ha minden drága lesz?

2022. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!