Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kb mennyivel emelkedhet meg a...

Kb mennyivel emelkedhet meg a villanyszámla ha infra panellel fűtenék és nem radiátorral?

Figyelt kérdés
2022. júl. 14. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Milyen radiátorod van?

Ha villanyos, akkor... hát... talán a felére le tudod szorítani (nem az egész számlát, csak ezt a részét!)

De azért nem a legjobb az infra, mert csak az egyik feled fűti.

Erről már volt itt részletes írás.

2022. júl. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a radiátor is villanyos, akkor kb semennyivel.

Az infra panel tök jól fűt ott ahova sugározza a hőt. Máshol viszont hideg lesz. Ugyanakkor szintén nagy az áramigénye. Egy olajradiátor sokkal jobban eloszlatja a hőt.

Egyébiránt egyiket sem ajánlanám elsődleges fűtésnek lakásba, házba.

2022. júl. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
1500-as norveg design, orosz gyartmanyu menő infrapanelem van, 2*2 meter, 3,5 magas furdoben es jo, amikor mar sok, 5-10 oraja megy. De amugy 1 perc mulva is lehet erezni mar.
2022. júl. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bocs, 1000 wattos, .Glamox. Ha 10 orat ment egy nap, havi 12000 volt. En sokat jarok a furdoszobaba, ha otthon vagyok egesz nap. De en nem bantam ,mert a hideg verem furdoszobambol baratsagos,hangulatos kucko lett vegre sok ev utan szantam ra magam, hogy megvegyem. 35000 volt.

5-10 ora utan mar van, hogy tul melegem van es kikapcsolom télen. Amugy a 25 fokot szeretem. Minden helyisegben annyi van egesz telen ejjel nappal.

Mostantol nem lesz bekapcsolva nagyon sokat ….😞ilyen áramárakkal.

2022. júl. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3-4. Vagyok, nekem is csak kiegeszito, luxus azinfrapanel! 30 nm lakas, regi berhaz, masdik emelet, szomszedok nincsenek,nem vagyok korbefutve. Ures lakasok. Gazkonvektor a szobaban, 12-szer 5000 ft a futesem. 25 fok ejjel nappal. Konyha esfurdo lehet,hogy neha csak 20 lesz,ha majd nem jar az infrapanel mostantol. Szobabol nem megy ki egyenletesen a ho a furdoig, az a leghidegebb,legtavolabb a konvektortol.
2022. júl. 16. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amugy nagyon fazos vagyok,szeretem ameleg luxusat nagyon telen, nem tagadok meg magamtol semmi jot, es amikor odakint minusz tiz fok van ejjel, keves,ha 25 fok van aszobaban, kellemesebb, ha az infrapanel is jar egesz ejjel olyankor es nem tudom hany takaro paplan van még rajtam,hogy meg ne fagyjak…
2022. júl. 16. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Majd most leszoksz róla.

jó lesz a 18 fok is.

2022. júl. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Felejtsd el az infrapanelt, zabálja az áramot, mi 3 éven keresztül fűtöttük vele a nyári konyhát. 15 fokra volt állítva alapból, napi 1 órát volt 20 fokra állítva. Egy fűtési szezon 70 ezer forint volt, kb. 2000 kW, egy 12 m2-es, 2 m belmagasságú, 700 wattos panellel.
2022. júl. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8, uhh, ez nagyon durva, és a mostani árakkal még több lesz/lenne.
2022. júl. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igazság szerint beüzemelési és kényelmi szempontból ez volt a legolcsóbb. Próbáltuk a kályhás fűtést is, de ott reggelre nagyon lehűlt, mire begyújtottunk, és meleg lett, már indultunk dolgozni.

És sokkal olcsóbb se volt, 40 ezernyi brikett simán elment egy télen.

2022. júl. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!