Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Spórolási lehetőségek?

Spórolási lehetőségek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, gondolom mindenki aki valószinüleg túllépi az átlagot azon pörög, hogy tudná lejjebb vinni a fogyasztást.

Ki mit okoskodott már össze eddig? Miken lehet nagyot spórolni úgymond? És milyen apróságok vannak amik azért, ha összeadódnak, sokat számítanak?


2022. júl. 15. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Csak akkor kapcsolni be valamit, ha szükséges, energiatakarékos készülékeket használni, nem 25 fokra füteni a lakást, hanem nappal 20 éjjel 16.18 fok elég (nem kell alsógatyában/bugyi-melltartóban lenni otthon, fel lehet venni egy andrágot meg pulóvert nyugodtan), észzel szellöztetni, a hütöt nem 3 fokra állítani, hanem 6-8-ra (ahogy a gyári elöírásjavasolja), stb
2022. júl. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Csak egy tipp: mi tavaly cseréltünk le lakásfelújításnál az elektronikai dolgokat. Nem a legdrágábbra, de újra.

Így 2 laptop(folyamatosan), mosógép, mosogatógép, 2 klíma, 1 tv, villanysütő fogyaszt nekünk havi 145 kWht.

Persze ha lenne bojler vagy villany fűtés, akkor mi is megszívnánk.

2022. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem energiahordozó, de pénzspórolás.A kajával kezdtem nagyon erőteljesen.Összekötöttem a fogyókúrával, kb 20-25 kg feleslegem van, és a többi családtagomnak is van.Azt kell megenni mindig, ami a legrégebbi, kidobni semmit nem szabad.Főzni kell rendszeresen. Az adagokat a tányéron kisebbre kell venni.Semmi készétel, csak alapanyagok.Van olcsó zöldség, gyümölcs, azt választani.Figyelni az akciókat.
2022. júl. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
Ruha,cipő,fodrász semmi.Magunknak vágunk hajat.Csak alapvető és legolcsóbb élelmiszer.Otthon lévő felesleges használati tárgyakat,ruhákat,ékszereket eladni.Kertbe nemcsak dísznövény, hanem zöldség, gyümölcs.
2022. júl. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Lakásfelújításnál mindent magunk csinálunk, csak anyagot veszünk.Ingyenes programok.
2022. júl. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nahát, nem gondoltam volna, hogy tényleg ennyi jó válasz érkezik :). Pozitívan csalódtam, köszönöm a sok választ, nálunk a villanybojler rondít bele a képbe, azon kívűl majdhogynem nem lenne nagy baj, az élelmiszerárak növekedéséhez már alkalmazkodtunk, oda már megvannak a stratégiák:)

#3 A fogyókúrához sok sikert nektek, remélem az egészséges életmódot megtartjátok majd akkor is ha megengedhetitek a habzsi-dőzsit, ha egyszer lesz olyan. :)

2022. júl. 15. 14:18
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a hűtőnek nem kell egésznap mennie. Estére már úgyis lehűl a levegő, ilyenkor én mindig kiszoktam húzni és hajnal fele visszadugom.

Vagy ha valaki nem akar külön erre figyelni akkor lehet kapni időzítős konnektorokat, amibe belehet állítani meddig kapjon áramot.

2022. júl. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen fogyasztók vannak.

Gázzal mi megy nálad?

Villannyal?

2022. júl. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
2: A melegvizet mi állítja elő?
2022. júl. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
6: Milyen régi a bojler? Mennyi a műszaki lapja szerint a fogyasztás és mennyi a tényleges? Hány literes? Éjszakai áramon van? Évente vízkőtelenítve van?
2022. júl. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!