Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szénnel vagy fával fűteni...

Szénnel vagy fával fűteni mennyivel lesz idén olcsóbb? Érdemes attalni ha van egy eddig dísznek használt cserepkalyhank ?

Figyelt kérdés

15 éve nem volt használva de most lehet jól fog jönni

Eddig gáz volt nyilván fürdésre melegviz elloalitasra marad .


Érdemes elgondolkodni mert ha váltunk már most meg kéne venni a tuzelot .nem érdemes szezonban



2022. júl. 15. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem semmivel nem lesz olcsóbb, de ha tudsz venni, akkor érdemes.

Fűtésre száraz fa a megfelelő.

De akkor lenne igazán jó, ha az idén már a jövő téli fát vennéd és tavaly óta száradna, amit az idén használsz el.

De ezek csak szép elképzelések, hogy hogyan lenne optimális.

2022. júl. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Hogy ne lenne olcsóbb még ha fel is megy a fa ára. Szamoljatok utána mennyi varható gázból számlakènt. Gyakorlatilag 7-800 ezerrel is ugorhat az éves költség. Be se merem kapcsolni
2022. júl. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

"már most meg kéne venni a tuzelot"


Akiknek szintén csak most jut ez az eszébe az olcsón már nem kap tüzifát.

Bár inkább az a kérdés, hogy kap-e?

2022. júl. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
vegyél fát amedig van , majd eladod vagy eltüzeled ha átállnak gázról fára akkor a fa is felmegy . minden éghető dolog meleget ad , ez a tél nagyon füstös lesz
2022. júl. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Gyanítható, hogy mindenki fűt majd mindennel ami éghető.
2022. júl. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 darida ***** válasza:
Fával tüzelni (kazánban) valószínűleg nem lesz olcsóbb és még kevésbé kényelmes. Ugyanazt a hőmérsékletet - napközben és éjszaka is - sokkal nehezebb fenntartani, mint gázzal. A fatüzelés ráadásul "pazarlóbb" is, hiszen az optimális vízhőmérsékletet (45-50 C) szinten tartani meglehetősen nehézkes. Puffer tartály hiányában minden nap salakolni, bekészíteni szükséges és figyelni kell a tűz táplálására. A tűz folytása (levegő csökkentése, a tűz folytása) a szabályozás rossz hatásfokú eszköze. Ezért a kazánban való tüzelésre a gáz alkalmasabbnak gondolom.
2022. júl. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

6.

Köszönjük Emese.

2022. júl. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mindentudó99 ***** válasza:
70%
#6 Majd rájössz ha megjönnek a havi 150 ezres gázàltalányok. Amúgy nekem pufferem is van. Aztán eltüzelünk minden éghetőt. Mert ha àllamok szénerőmüveket indítanak újra akkor nekem is lehet
2022. júl. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Papam a fűrészport osszetunkolja egy műanyag flakonban és azt mondja briket 😀 ő tényleg mindent eleget a műanyagot is .


Mondjuk kint lakik egy dűlőben erdő szélén mikor volt a 2008 as válság meg gyerek voltam akor tényleg szar volt a helyzet tüzelőre se futotta mert el voltak adosodva .


Akor mentünk ki utca végére irtottuk kicsit az akacost .vittünk egy kicsit haza 50 m kellet húzni. De mivel nem volt ott senki nem éreztem rossznak.es az ilyen mező széle akác volt szóval lopasnak se éreztem.


Bár nemtudom hogy ha télen van ki vágva és egyből tuzelik mennyi futoerteke lehetett de jobb nem volt 😃

2022. júl. 16. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!