Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ez most komoly most emelik az...

Gábordegábor kérdése:

Ez most komoly most emelik az áram árát átlagfogyasztás felett hiába fogyasztok átlag alatt ezután mégis tripla annyit kell fizetnem? Mert az előző évi fogyasztást veszik figyelembe?

Figyelt kérdés
Visszamenőleg emelik meg az áram árát? Éves elszámolásnál majd visszafizetik piaci áron azt az áramot amit nem fogyasztotam el? Még az esélyét sem adják meg hogy ne emelkedjen az áram díjam? 20% infláció van amit most majd befizetek az el nem fogyasztott áramra egy év múlva majd visszakapom ami a felét fogja érni az infláció miatt?

#Visszamenőleges áramáremelés #Tisztességtelen kormány
2022. júl. 15. 18:31
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
66%
Ezt én se értem. Gáznál még rosszab. Lemondok a gázfűtésről. Eddig általány volt . Akkor egy évig be fogok fizetni 800 ezret pluszban amit el se fogyasztok.
2022. júl. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Ha van saját villanyórád és te intézted a szolgáltatóval a kapcsolattartást, akkor nem értem, hogy mit nem értesz.

3 megállapodás közül tudsz választani, és bármikor módosíthatod egy betelefonálással vagy e-ügyintézéssel:

- havi diktálás

- előző év fogyasztása alapján szémolt általány, mely szintén kérésre csökkenthető évente egyszer

- éves elszámolás.

Betelefonálsz és átkéred magad valami másra.

2022. júl. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Az új szabály augusztus 1-től lép életbe, ezt követően is az előzőleg megállapított éves átlagfogyasztásra lesznek kiállítva a számlák. A számlázási rendszer technikai átállása előkészítés alatt áll, a technikai részletekről a fogyasztók időben tájékoztatást fognak kapni."

Vagyis mi történik? Az alapján, amit a közlemény ír, hogy akár diktálós volt valaki, akár átalánydíjat fizetett éves elszámolással, mostantól mindenképp minden hónapban az előző éves fogyasztása alapján kiszámolt átlagról fog számlát kapni.

Egy olyan időszak fogyasztása alapján jöhetnek tehát a számlák, amikor az emberek még annak tudatában használták az áramot és a gázt, hogy az árak rögzítettek. Azt el tudom fogadni hogy a rezsicsökkentés fenntarthatatlan mert óriási pénzbe kerül az államnak de hogy visszamenőlegesen fizessem meg azt sehogy se nem tudom elfogadni. 210 kwh felett 36 forintról 240 forintra változik az áram ára csak a villanybojler fogyaszt 200 kwh órát havonta 6.5-szörös áremelkedés mellett természetesen meggondolom a fogyasztásomat és elkezdek spórolni az árammal. DE HIÁBA FOGYASZTOK KEVESEBBET 210 KWH NÁL HA A TAVALYI FOGYASZTÁS ALAPJÁN FOGJÁK A SZÁMLÁKAT KIÁLLÍTANI. MI EZ ? EZ OLYAN MINTHA 1 KG KENYÉR 500 FORINT ÁTLAGBAN FOGYASZTOTÁL 1,5 KILÓ KENYERET 750 FORINT ÉRTÉKBEN EZENTÚL AKI 1 KILÓ FÖLÖTT FOGYASZT ANNAK NEM 500 FORINT LESZ A KENYÉR ÁRA AZ ÁTLAGFOGYASZTÁS FELETT HANEM 3250.JÓ AKKOR CSAK 1 KG KENYERET FOGYASZTOK EZUTÁN DE NEM 500 FORINTOT KÉRNEK EL ÉRTE HANEM 1,5 KG KENYÉR ÁRÁT 2125 FORINTOT MERT EDDIG 1.5 KG FOGYASZTOTÁL.HA EZT ÍGY HOZZÁK BE EZT A TÖRVÉNYT AHOGY ÉRTELMEZNI LEHET AKKOR EZ 1 NAGYON ALJAS DOLOG.

2022. júl. 16. 09:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
#3, szerintem nem kell utólag kifizetni (visszamenőleg), de az elképzelhető, hogy tényleg így állítják be a havi díjat. (Amit nyilván visszakapsz, ha majd kevesebb áramot használsz el a köv. évben.) Szerintem lesz erre módosítási lehetőség; nem akarja se a kormány, se a gázszolgáltatók, hogy a népek kivonuljanak balhézni az utcára.
2022. júl. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel viccnek durva lenne, igen ez komoly.

A fidesznél nagy hagyományai vannak a visszamenőleges törvénykezésnek. Tetszettek volna másra szavazni.

2022. júl. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#5, Tetszettek volna másra szavazni.


Időnként nekem is eszembe jut, hogy az Orbánra szavazók tegyék most ki a fotóját a falra, vessenek rá szerelmetes pillantásokat és melegedjenek át attól.

2022. júl. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6.

Őket nem is sajnálom.

Sőt. Megérdemlik. Áprilisban mást se hallottam tőlük, mint hogy örömmel látják, ahogy "vergődünk".

2022. júl. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3:

1. Még nem jött ki a Magyar Közlönyben, addig ez még nem pontos.

2. "ezt követően is" IS, tehát ez csak arra tud vonatkozni, akinek eddig így volt - ÉS nem áll át másfajta elszámolásra. Mert ugye a 3-féléből 2 elszámolás NEM az előző év alapján történik, hanem a tényleges, aktuális fogyasztás alapján. Illetve diktálni bármit tudsz, nem csak a tényleges, hanem kevesebb és több óraállást is. Több ismerősöm ezért most magasabb óraállásokat diktál be, hátha még a régi áron ki tudja előre fizetni valamennyi fogyasztását. Havonta egy évet akarnak befizetni.:)

Én pl. éves elszámolásban vagyok, csak a szolgáltató általi leolvasáskor kapok a tényleges fogyasztás alapján egy számlát évente.

3. Hol olvasod ezt?

2022. júl. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Akik most átalányt fizetnek, azok nem tudnak csak úgy átállni diktálósra, legalábbis mvm-nél nem. Évente egyszer lehet, az éves leolvasást követően, asszem 30 napig.

De a havi fogyasztáson az átalányosok is változtathatnak.

2022. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mondjuk ez (csúsztatva és nem augusztustól, hanem mondjuk szeptember-októbertől) jobb rendszer lenne, mint az, amikor megkapod a november-decemberre a teljes számlát.


Most nyár van, a legdurvább hónapok egymás után vannak (november - március). Szerintem az emberek többsége könnyebben ki tud fizetni, havi 50 ezret, mint novemberben 70 ezret, decemberben 100-at, januárban 150-et februárban 200-at márciusban 80-at. A 15.000 forintos gázszámlája fölött.


(Mondjuk lehet, hogy túlszámoltam és nem lesznek ennyik).

2022. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!