Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van side by side hűtő fogyasztásával kapcsolatban? Én egy digitális fogyasztásmérővel mértem, de borzasztóan sok volt. Mindenhol csak az osztályba sorolást adnak meg, de a konkrét éves átlagfogyasztást nem.

Figyelt kérdés
2012. szept. 28. 05:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Amikor a hűtő ténylegesen működik, akkor baromira sokat fogyaszt, a lényege, hogy a hőt megtartsa, szóval ne azt mérd, hogy akkor mennyit fogyaszt, amikor működik, hanem mennyi időközönként mennyi időre kapcsol be.
2012. szept. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyet használok két éve.(750 literes összesen,ebből 350 a fagyasztó része,amerikai típusú,bár,lehet,hogy nem azt a fajtát kérdezted)

Tényleg sokat fogyaszt,nálam elég sokszor kapcsol be(az előző egy huszonéves Lehel volt,pici fagyóval)

Villanyszámla: régi hűtővel,régi villanybojlerral(minden más maradt,mosógép,tv,számítógép,mosogatógép,mikró,kv főző,hidrofor) 8500-9000.

Új hűtővel(side by side,amire a kérdésed irányult) és új bojlerral együtt 10 ezer körül(9500-10400 között)

Viszont nem kell vele foglalkozni,nem jegesedik :-) nekem ennyit megér.Meg nagyobb is sokkal,mint az előző,én 80 kiló vagyok,de bele férnék mindkét részébe :-)

Szóval méretükből adódóan is többet esznek szerintem.

2012. szept. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az összfogyasztást mérem. Az a tapasztalatom, hogy nagyon rossz a hőszigetelése,ez is 750 literes. Igaz, nincs vele gond, főleg kényelmi szempontból, (jégkocka, jégdara, hidegvíz, bárszekrény, no frost, kitűnő világítás, szagtalanító, ventillátoros légkeverés,stb.) de a külső falhőmérsékletet digitális tapintóhőmérővel mérve jöttem rá, hogy a hőszigetelése nagyon gyenge.
2012. szept. 28. 22:32
 4/4 A kérdező kommentje:
A digitális fogyasztásmérő gyakorlatilag egy digitális villanyóra. Rögzíti a csúcsfogyasztást, a fogyasztást az eltelt idő alatt, a működési időt, ez alatt összfogyasztást és a Ft költséget. a hűtőre építettem egy szekrényt, bele 10 cm hungarocell szigeteléssel, ettől a fogyasztás 30%-al!!! csökkent. Ezért írtam, hogy nagyon rossz a saját hőszigetelése.
2012. szept. 28. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!