Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen új szokásokat vezettek...

Milyen új szokásokat vezettek be a rezsitek csökkentése érdekében?

Figyelt kérdés

2022. júl. 23. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálok több lábon állni fűtés tekintetében.
2022. júl. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Mivel alul lett méretezve a napelem, és 800 kwh/év ráfizetésem van, Így a melegvizet fűtési szezonba gázkazánnal oldom meg. Idén októberben kezdem a tesztet. A gázba bőven beleférek.

Még gondolkodok azon hogy a klímát rákössem e H tarifára, a szabvány szekrény adott, csak meg kell igényelnem és nincs plusz költség. De ez is akkor játszik szerepet, ha a klímával télen fűteni szeretnék.

A klímával nyáron még lehet trükközni, hogy ha lekapcsol a H tarifa akkor a lakásosztó szekrénybe átkötöm A tarifára, így a napelemes rendszer energiáját fogyasztja. A lakás osztón ki van alakítva a H tarifás megszakító halom, így csak a kábelt kell átraknom egyikből a másikba. Max 1 perces művelet.

2022. júl. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Noren1989 ***** válasza:
80%

A bojlerem vezérlését szűkebb tartomànyra vettem le.


Annak ellenére, h elvileg okos, meg minden, az lett, hogy egy okosrelével vezérlem, idő-alapon. Alacsonyabb fűtési hővel, jóval okosabban hasznàlva a témàt, leküzdöttem a bojlert havi 100kwh környékére. Télire ez nem fog működni, 99%...


A gàzba valamilyen véletlen folytàn beleférek, pedig úgy fűtök a macskàkra, h szahara legyen télvíz idején is.


Vàrom màr mellesleg a vízkorlàtozàsokat is...

2022. júl. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%

"Vàrom màr mellesleg a vízkorlàtozàsokat is..."


jó felvetés!

Bár én az áremelést látom valószínűnek, Mivel a víz szolgáltató szivattyúi és víztisztító berendezései főként áramot használnak. Márpedig, ha a áram díj közel a duplája lett, akkor ez nekik problémát fog okozni a költségvetésükbe.

.

.

.

Megnéztem a pannon víz oldalát 07.01-től változott a díjszabás. Látom rajta hogy emeltek, de nem tudom mennyi volt korábban

2022. júl. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
#4: A cégek és szolgáltatók eddig is piaci áron kapták az áramot. 3-4x drágábban, mint most a lakosság fogja a limit feletti részt.
2022. júl. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
5: Csak most, júl. 1-től. Azért is zárnak be sorra.
2022. júl. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, a határ felénél vagyok, eddig is annyit használtam, amennyi kellett.
2022. júl. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
22-ről leveszem 20 fokra a termosztátot. Többet fűtök fával, és a légkondival is próbálok fűteni tavasszal, ősszel.
2022. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
off: többet nézek utána "pályázati lehetőségeknek", mert, mint kiderült, a 3 gyerek után valami nagycsaládos kedvezmény is van a gázra, amiről állítólag kevesen tudnak
2022. júl. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A bevételemet igyekszem növelni. Nem azért dolgozom így is eleget, hogy még szarul is éljek.
2022. júl. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!